Anežka s roztroušenou sklerózou se dočká léku. Za vybraných 3,5 milionu Zdechovský na Twitteru poděkoval

Projekt Sbírka pro Anežku byl spuštěn v úterý po obědě – jak informoval europoslanec Tomáš Zdechovský na Twiiteru –  a za deset hodin bylo vybráno neuvěřitelných 3,5 milionu korun. Anežka je maminka skoro dvouletého Vašíka trpící roztroušenou sklerózou, které doktoři rozhodli nasadit lék Lemtrada. Ten je pro ni jedinou nadějí. Pojišťovna však léčbu zamítla. Zdechovský na Twitteru poděkoval za vybranou enormní sumu a Anežce svitla obrovská naděje.

Nejdřív byla pro pojišťovnu nemocná málo, později zase moc. To je příběh nemocné Anežky, na který v úterý odpoledne upozornil na svém Twitteru poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský. Za deset hodin bylo vybráno 3,5 milionu korun, které půjdou na zakoupení léku mladé mamince s roztroušenou sklerózou.

Anežka je maminka skoro dvouletého Vašíka trpící roztroušenou sklerózou, která až do porodu syna neměla žádné větší zdravotní problémy. Již v několika prvních měsících těhotenství se však její stav začal zhoršovat, a tak se doktoři rozhodli nasadit lék Lemtrada, který by Anežce mohl pomoci. Pojišťovna však léčbu zamítla, a to i přes to, že podle specialistů je kvůli negativním reakcím Anežčina organismu užívání Lemtrada jedinou nadějí. I přes doporučení lékařů pojišťovna VZP úhradu léku už sedmkrát zamítla.

Stav se každým dnem zhoršoval, ještě začátkem roku 2020 byla schopna s dopomocí chodit a v rehabilitačním centru. Zvrat nastal v dubnu tohoto roku. Od té doby je Anežka upoutána na vozík s podporou hlavy, hůř mluví a bez pomoci se ani nenají.

„Za deset hodin jsme vybrali 3,5 milionu. Jste prostě neuvěřitelní. Finanční příspěvky budou využity na léčbu Anežky a náklady s ní spojené. Na lék Lemtrada potřebujeme 1 250 000 korun. I malý dar znamená VELKOU NADĚJI. Děkujeme“, napsal na Twitteru Zdechovský.

Za neuvěřitelných 3,5 milionu korun je rodina nesmírně vděčná. „Prosili jsme vás o 1 250 000 Kč, což je cena samotného léku v rámci jednoho podání. Neměli jsme ale odvahu říct si o sumu vyšší, kam bychom započítali fakt, že Anežka bude potřebovat další cykly léčby. Nepočítali jsme ani náklady spojené s podáním léku, ani fyzioterapie, ani darovací daně etc. Nicméně i tuto sumu už máme vybranou! Těžko hledáme slova díků“, zaznělo v emotivním duchu na webu iniciativy pomuzuanezce.cz. V pátek odpoledne dokonce suma vystoupala na částku 6 362 228 Kč.