Zahradníková se vysmála britskému tažení proti rasismu: Díky pravopisu týrají běloši menšiny?!

Doba vymknutá z kloubů?! Tažení proti segregaci a domnělému rasismu západní civilizace začíná nabírat další rozměr. Některé britské univerzity uvažují o zásadní revizi jazykové výuky. Na University of Hull, ale i na dalších univerzitách, dospěly rektoráty k názoru, že studentům neprospívá hodnocení pravopisné správnosti a diskvalifikuje to původem nebritské studenty. Nově tak chtějí od evaluace odstoupit. Této novince se vysmála šéfka Trikolóry a bývalá učitelka Zuzana Majerová Zahradníková.

„Při čtení některých zpráv si opravdu připadám, jako kdyby byl Apríl…Pravopis je prý elitářský a běloši skrze něj vlastně “týrají menšiny”. Asi nejsme daleko od doby, kdy budou příslušníci údajně utiskovaných menšin dostávat tituly za docházku a dobře placenou práci za barvu pleti. To je totiž skutečný rasismus, byť obrácený naruby!“ uvedla na svém facebooku bývalá členka školského výboru Sněmovny Zahradníková, čím narážela na počiny některých britských Univerzit.

Profesorům na University of Hull je doporučováno, aby nepřikládali pravopisu větší váhu, než je nezbytně nutné, jelikož se jedná to elitářský, bílý a mužský způsob vyjadřování, píše internetový deník The Telegraph. Univerzita v anglickém městě Hull vysvětluje, že při hodnocení technické dovednosti“ studentů v psané angličtině může docházet ke znevýhodňování a odrazování některých studentů, pro které není angličtina rodnou řečí, nebo pokud zkrátka přichází z méně kvalitních vzdělávacích institucí.

Podle Zahradníkové je ostudné, že profesoři tlaku aktivistů tímto způsobem neustále ustupují. „A nejsme daleko od doby, kdy už nebude kam ustupovat. Vzdělání a férový přístup k němu bez ohledu na barvu pleti jsou hodnoty, které nelze ohýbat jako sladké gumové pendreky,“ uzavřela poslankyně.

Podle the Telegraph podobný nový standard ve vzdělávání zavádí i University of Worchester, která podotýká, že je spravedlivější soustředit se na kvalitu myšlenek a znalostí než na jejich pravopis a gramatiku.

Univerzity nejen ve Velké Británii čelí v poslední době silným progresivistickým tlakům. Z londýnské univerzity King’s College v rámci politické korektnosti ze stěn a chodeb zmizely portréty jejích zakladatelů. Studentům pocházejících z etnických menšin prý „vousatí bílí muži“ navozovaly strach. V zemi dochází ke strhávání soch otrokářů a k přejmenování ulic.