Záchranka před sídlem vlády? Že by se některému ministrovi přitížilo?

Pandemická situace se stále nelepší a ministři často vedou dlouhá a vyčerpávající jednání související s vývojem situace nákazy novým koronavirem.  Nelepšící situace si žádá jejich kompletní a stoprocentní nasazení. Ve čtvrtek ráno redakce Vysokahra.cz zaregistrovala před Strakovo akademií dvě záchranné služby. Otázkou tak je, na koho čekala. Možností by mohl některý z ministrů. Babiš se objevil následně v Poslanecké sněmovně.

Čtvrtek ráno jednala vláda o prodlužování nouzovém stavu, nicméně následné tiskové konference po jednání vlády se šéf hnutí ANO nezúčastnil. Tak si redakce za prvního „podezřelého“ považovala samotného premiéra. Ten se ale následně objevil ve Sněmovně. Na Babišovi je totiž znát poslední dobou citelná únava a viditelné vyčerpání. Situace v Česku je stále vážná, proto jednání Kabinetu jsou častá a výrazně dlouhá, často i do pozdních hodin. Babiš byl pod tlakem i v rámci napjaté atmosféry ve Sněmovně ohledně schvalování rozpočtu. Pro ten totiž musí najít podporu u opozice, která ale z obsahového hlediska návrh klíčového zákona nehodlá podpořit.  Podle informací VH se Babiš ve čtvrtek objevil ve Sněmovně. Je tedy možné, že vozy záchranné služby mohly být pro některého z ministrů. Redakce VH připravuje a zjišťuje podrobnosti.

Vláda ústy ministra vnitra Jana Hamáčka ve čtvrtek rozhodla, že bude ve Sněmovně usilovat o prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii covidu-19 o dalších 30 dní. Nyní nouzový stav platí jen do Vánoc.