Zachrání sponzorované příspěvky kandidaturu Petra Pavla?

ZDROJ FOTO: FB Petr Pavel
Generál Petr Pavel je možným kandidátem na prezidenta. Do voleb, které jsou plánované za necelé dva roky, je poměrně hodně času na to, začít se jakožto kandidát veřejně ukazovat.

Generál Petr Pavel je možným kandidátem na prezidenta. Do voleb, které jsou plánované za necelé dva roky, je poměrně hodně času na to, začít se jakožto kandidát veřejně ukazovat. Pavel ale začal s neoficiální kampaní již teď. Prozatím přímo potvrzených kandidátu není mnoho, ale Petr Pavel svůj zájem o tento post neskrývá. Mediálně je velmi činný, bude to stačit? Není příliš brzy?

Je zřejmé, že veškeré sociální služby jsou velkým tahákem. Reklamy na platformách, jako je Facebook a Instagram jsou nejen velmi časté, ale mají i veliký dosah. Pavel není výjimkou a těchto způsobů využívá. Jen mu to nejspíše nepřináší takový úspěch, jaký by se očekávalo. Oslovit mladé se dá dnes nejvíce právě skrz reklamy na sociálních sítí, proto svými příspěvky cílí i na ně. 

Sponzorované příspěvky 

Zdroj: Facebookový profil Petra Pavla

Reakcí mnoho nezískal. Mezi pár příznivci se objevovaly komentáře stylu: „Táhni do Ruska, Ty potřebuješ lékařskou pomoc,“ a podobné. 

Zdroj: Facebook

Kdo to platí?

Příspěvky se objevují přímo na oficiálním profilu Petra Pavla, ale platí za ně spolek Pro bezpečnou budoucnost z.s., jehož je Pavel předsedou. Účelem spolku je podle informací z webových stránek přispívat k zajištění bezpečné budoucnosti české republiky a jejich občanů, za tímto účelem se hlásí k vyvíjení osvětové činnosti. Veškeré příspěvky jsou tedy zřejmě součástí jakési osvěty, což už jsme několikrát v rámci historie zažili.

Pavel tedy míří na všechny strany. Své příspěvky směřuje mezi různé sféry. Zda nezačal s neoficiální kampaní příliš brzy, ukáže jen čas. Je ale zřejmé, že základnu podpory se mu dostává.