Za parkování si budou muset Pražáci připlatit. Praha zdraží stání na většině P+R parkovišť. Nahoru poletí i jízdenky MHD

Za parkování si budou muset Pražáci připlatit. Praha zdraží stání na většině P+R parkovišť

Praha – Od srpna se bude v Praze zdražovat. S cenou nahoru poletí jak záchytná parkoviště, tak i jízdné v MHD. A málo to rozhodně nebude.

Praha provozuje 20 záchytných P+R parkovišť. Od srpna se na čtyřech z nich zvednou poplatky za stání na 100 korun a na devíti za 50 korun. Z původních 20 kč.

Praha vlastní ještě dalších sedm parkovišť, která budou nově plně zdarma na 12 hodin, a která nejsou hlídaná.

K čemu vlastně jsou P+R parkoviště?

Jednoduše k odstavení aut mimopražských řidičů, kteří do hlavního města dojíždí za prací. Zanechají na parkovišti svá auta a dál pokračují MHD. Úkolem těchto parkovišť je ulevit dopravě v centru města.

Kde se bude zdražovat?

Nejvíce se zdražení parkovného dotkne parkovišť v Holešovicích, Ládví, jednoho z parkovišť na Skalce a stání u Kongresového centra. Za parkování se v těchto lokalitách zaplatí 90 korun.

Za 50 korun můžete zaparkovat na Zličíně, Černém mostě, na Jižním městě, nebo v Radotíně.

Zdraží se i MHD

Od srpna se změní tarify pro MHD. Jízdenka za 24 kč se zvedne na 30 kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž SMS jízdenky, a to v případě třicetiminutové z 24 na 31 korun a 90minutové z 32 na 42 korun. A to i přes to, že Piráti v čele s primátorem Zděňkem hřibem opakovaně slibovali, že se jízdné v Praze nezvedne.