Vojtěch omezil vnitřní akce a zase to schytal. „Pane ministře.. jděte už….“, zuří Gazdík

zdroj fcb Adam Vojtěch
zdroj fcb Adam Vojtěch

Vládní opatření v rámci pandemie covid výrazně přiostřují. Ministerstvo od pátku zakazuje vnitřní akce na stání pro více než deset lidí. Adam Vojtěch totiž přiznal, že situace není dobrá a počet nakažených koronavirem bude narůstat.  Opozice opatření považuje za nelogické. Máme v kostele tedy klečet?, diví se například Marian Jurečka (KDU-ČSL) a ostatní opoziční politici se přidávají.

„Další sklizeň shnilého ovoce vládní nečinnosti: dnešní zákaz akcí na stání nad 10 lidí likviduje např. pořádání byť i jen menších koncertů, a Adam Vojtěch spekuluje o vypnutí škol. Za ztracené letní měsíce všichni tvrdě zaplatíme!?“, tepe vládu poslanec Martin Baxa (ODS).

Ministr zdravotnictví ve Sněmovně totiž uvedl, že ho vnitřní akce trápí a je potřeba je regulovat. Nebude podle něj nadále možné prodávat vstupenky na stání na hromadné akce. Vždy bude muset být místo k sezení. Právě bary a kluby jsou podle hygieniků největším zdrojem nákazy. Tyto zábavní podniky tedy nesmějí podle nařízení ministerstva vpustit více zákazníků, než mají míst k sezení. Roušku musí mít lidé i u baru, pokud nesedí.

Poslanec Marian Jurečka (KDU-ČSL) Vojtěchovo omezení hromadných akcí vůbec nechápe, postrádá podle něho logiku.  „Jak to bude s hromadnými akcemi? To na části mše svaté půjdeme ven, nebo budeme pro toto období místo postavení se, klečet? A co opozdilci postávající v přítmí kostelů, nebo vyšší bere a vysoké stropy a mikrofon. Adame Vojtěchu stačí“, diví se šéf KDU-ČSL, který ve svém příspěvku zmiňuje české katolické satirické internetové periodikum Tisíckráte.

Ministr zdravotnictví rovněž uvedl, že většina nakažených koronavirem je na rozdíl od jara ve věku 20 až 29 let. Z obecného hlediska šéf resortu zdravotnictví nesklízí příliš chválu. Naopak. Opozice do něho tvrdě jde.  „Pane ministře.. jděte už….než začnou kvůli Vaší neschopnosti umírat lidé ve větší míře…. Pak už to nepůjde vrátit… Za to křeslo to nestojí… Mrkněte na sebe do zrcadla…“, kritizuje Vojtěcha na Twitteru rozzuřený Petr Gazdík (Starostové a nezávislí).

Výjimku ze zákazu mají výstavy, trhy, veletrhy a další podobné akce. Naopak opatření platí také pro restaurace, bary a kluby. To podle ministerstva však neznamená, že se lidé v roušce nesmějí po provozovně pohybovat, například i tančit. Plesy či taneční akce tak mohou fungovat, jen na nich musejí mít všichni místa k sezení.

Autor: ps