Vláda chce provést velký průzkum obyvatel. Zajímá ji, proč se nechtějí nechat očkovat. Politici přemýšlí, jak Čechy k vakcinaci přesvědčit

Vláda chce provést velký průzkum obyvatel. Zajímá ji, proč se nechtějí nechat očkovat. Politici přemýšlí, jak Čechy k vakcinaci přesvědčit

Na základě plánovaného průzkumu chce vláda dostat odpověď, proč se někteří Češi stále odmítají naočkovat proti Covidu. Věří, že ji průzkum pomůže odmítače k očkování přemluvit.

Plán novinářům předložil Ministr vnitra Jan Hamáček. Podle Hamáčka se ukazuje, že po otevření očkování bez registrací stoupl zájem o očkování. „Je ale teoreticky možné, že jsou ještě další ‚bloky‘ u lidí, kteří se nechtějí nechat očkovat. Proto v pondělí Radě vlády pro zdravotní rizika navrhnu, abychom udělali rychlý průzkum ve veřejnosti, zda není nějaká možnost jak zvýšit procento proočkovanosti,“ řekl Hamáček.

Češi se do očkování zrovna moc nehrnou

Problém s nedostatečnou proočkovaností ČR opravdu má. Situaci se snažili politici vyřešit zrušením povinné registrace k očkování v obchodních centrech, nebo na nádraží. Po celé Republice je oficiálně otevřeno 5 míst, kde se mohou nechat Češi naočkovat bez registrace. Účel to částečně splnilo. Zájem o očkování značně vzrostl.

Seznam zprávy následně zjistily, že hlavním problémem, proč se lidé nejdou naočkovat, může být velká vzdálenost od nejbližšího očkovacího centra. Lidé, žijící na venkově a mají to dál do města, na očkování spíše nejdou. Na tuto problematiku upozorňoval už Adam Vojtěch.

Řešením by měly být mobilní očkovací centra, která by mohla za lidmi dojíždět. A to i tam, kde to mají do města opravdu daleko.

Zdroj: Seznam zprávy