V polovině dubna by mělo sněžit, sluníčko uvidíme až v polovině příštího týdne

ZDRPJ FOTO: Pixabay.com (free for commercial use)

V předpovědi počasí pro víkend se očekávají vydatné srážky a pokles teploty. Většinou by mělo pršet, na horách se dokonce předpovídá sněžení. Pokud plánujete víkendové aktivity, nezapomeňte si vzít teplé oblečení a deštník. Jestli vás déšť zaskočil, nezoufejte. Máme pro vás několik tipů na to, jak si užít víkend i za nepříznivého počasí.

Páteční špatné počasí nám krásně odstartovalo konec týdne. Jak to již z pravidla bývá, déšť znamená, že všichni místo do městské hromadné dopravy nasednou do aut, a kromě mokrých bot vás na cestě do práce čekají i kolony. Bohužel v tomto duchu se ponese i víkendové počasí. Pokud tedy plánujete výlety, rozhodně si nezapomeňte vzít teplé oblečení a deštník nebo pláštěnku. Ne nadarmo se říká, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

Předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) varuje v noci na sobotu před vydatnými srážkami. Spolu s nimi přichází také riziko vyplavení břehů řek. Toto varování platí především pro jižní část republiky. „Během dnešního odpoledne a v noci na sobotu očekáváme vydatnější srážky, které budou zvedat hladiny toků zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny. Pravděpodobnost překročení 1.SPA je vysoká, na přítocích středního Labe nelze vyloučit ani překročení 2.SPA,“ napsal ČHMÚ na svůj Twitter.

Na horách by poté během víkendu mělo i sněžit. Podle serveru newsbox.cz by v sobotu mělo na většině území pršet. Nejčastější budou kratší přeháňky. Denní teploty budou dosahovat maximálně 12° Celsia a během noci by se mohlo ochladit až na 2° celsia. V neděli je potřeba počítat s polojasnou oblohou a přeháňkami. Teploty by se měly pohybovat ve stejném rozmezí, jako v sobotu. Začátek příštího týdne by měl být v podobném duchu, oteplovat by se mělo začít až okolo poloviny týdne.

Počasí o víkendu bude tedy ideální především na horký čaj s hezkou knížkou nebo na sledování oblíbeného seriálu. Pokud byste přece jenom chtěli podniknout něco aktivnějšího, máme pro vás pár rad. Můžete vyrazit do kina nebo do divadla. Současné roční období přímo vybízí začít s jarním úklidem. A pro ty kreativní se naskytla příležitost zůstat doma a oprášit štětce, korálky nebo si uplést do venkovního počasí svetr či šálu. Zahrajte si s blízkými deskové hry anebo jen společně zajděte na dobrý oběd, radí server RADÍRNA. Zkrátka možností je mnoho a venkovní déšť nemusí znamenat zkažený víkend.