Tribuny ožívají, vtipy na Prymulu srší! Poslankyně jej nazvala hovadem

Přestože bývalý ministr Roman Prymula byl na včerejším pohárovém utkání Slavie Praha s Leicestrem legálně, na pozvání klubu, sklízí za to hněv občanů. Den před tím, totiž radil premiérovi Babišovi učinit tvrdý lock down. Poslankyně za Trikolóru Zuzana Majerová Zahradníková nazvala dnes na facebooku Prymulu dokonce Hovadem.

„Je to hovado,“ reagovala Majerová a přidala karikaturu dnes již někdejšího poradce premiéra Babiše. Ten totiž na základě informací a fotografií deníku sport ukončil s Prymulou spolupráci. Učinil tak již v podstatě podruhé. Poprvé navrhl prezidentovi jeho odvolání po anabázi s pracovním setkáním na Vyšehradě, kde se Prymula potkal v zavřené restauraci se šéfem klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem.

Babišova hůl však není úplně spravedlivá. Kupříkladu hříšník Faltýnek, ač Babišem kárán, v podstatě vyvázl bez trestu a zůstal jak předsedou poslaneckého klubu ANO, tak poslancem, odešel pouze symbolicky z vedení hnutí. Navíc jej několik dní poté novináři zachytili, jak odlétá na dovolenou, přestože Babiš opakovaně prosil občany, aby omezili kontakty a pohyb. Stejný metr by premiér mohl uplatnit na svou ženu Moniku Babišovou, která odletěla na konci minulého roku do Dubaje.

Další sprška vtipů se od čtvrtečního večera snáší na Prymulovu hlavu, redakce VH pro vás některé vybrala: