Tonoucí ČSSD se stébla chytá. Rozhodla se strana propagovat volební kampaň přes státní aparát?

Bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický se zřejmě rozhodl pověsit politiku na hřebík a stát se inspektorem. Spolu s Janou Maláčovou vyrazili na inspekci do jedné z teplických továren, kde vzbudili pozdvižení. Svůj zážitek Matěj Stropnický nasdílel hrdě na Facebooku. Komentující se ale ptají po jednom. Co a proč tam dělal? A opravdu se stále klesající ČSSD snaží využít státní aparát ke své volební kampani?

,,Dneska jsem se poprvé s Janou Maláčovou, třicítkou inspektorů práce, dvaceti policajty a celní správou účastnil jedné z kontrol v rámci akce Férová práce ve velké fabrice – konkrétně ve firmě Persona International CZ, s.r.o. v průmyslové zóně Krupky na Teplicku.“ Začíná svůj svůj příspěvek na facebooku Stropnický a přidá dokonce i pár fotek z akce, na kterou se vypravil v doprovodu Ministrině práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

Společně si to zamířili do výrobny žiletek, kde se rozhodli překvapit vedení společnosti a vzít inspekci opravdu z grutnu.

Překvapené zaměstnance si vzali stranou a začali s nimi vyplňovat dotazníky. Sezení s inspektory by se dalo přirovnat k výslechu. Zaměstnanci museli vypovědět vše o své pracovní době, mzdě a přesčasech. Akce se neobešla bez menších potyček. Ředitel továrny si toto jednání rozhodně nenechal líbit a vyhrožoval, že na Stropnického s Maláčovou zavolá policii.

Netrvalo dlouho a příspěvek se těšil slušné popularitě. Bohužel té negativní. Komentující zajímalo, proč Stropnický přišel dělat inspekci, na kterou nemá absolutně žádnou pravomoc, proč se ji vůbec účastnil a proč fotografoval pracovníky továrny, bez jejich vědomí.

Lidem na oblíbené sociální síti nejvíce vadilo, že Maláčová a Stropnický využívají státní podnik k propagaci své volební kampaně. V komentářích kritikou nešetřili.

,,Zajímavá fotoreportáž. Jen mám pocit, že slouží k Vašemu zviditelnění na druhém místě kandidátky ČSSD. K ničemu jinému. Bohužel.¨

Napsala jedna z diskutujících.

K jízlivému komentáři přispěchal mladý politik se zajímavým vysvětlením. Kontroly dle něj probíhají už přes dva týdny. Vzhledem k tomu, že je sám inicioval, musí vědět, jak probíhají.

Pravda bude nicméně tak trochu jinde. Zdá se, že se jedná o obyčejný pokus se co možná nejvíce zviditelnit a zpropagovat svou volební kampaň. Otázku etiky a slušnosti, jak se zdá, ani jeden z politiků až tolik neřeší. Můžeme se v budoucnu těšit i na  domovní prohlídky v doporovodu ministra Jana Hamáčka?

[facebook]

O akci na svém Twitteru informovala také sama Maláčová.

[twitter name=“name“]

Můžeme se v budoucnu těšit na domovní prohlídky v doprovodu ministra Jana Hamáčka? Zdá se, že ČSSD znervózňují volební průzkumy natolik, že se v kampani budou opírat o státní aparát.