Těhotenstvím kariéra rozhodně nekončí. Kristiina Mäki je toho nádherným příkladem

Tokio – Podala neuvěřitelný výkon! A to navzdory tomu, že před rokem porodila chlapečka. Běžkyně Kristiina Mäki skvěle ukazuje, že mateřství a těhotenství rozhodně není konec hvězdné kariéry, a že když se chce, všechno jde.

V lednu porodila syna a za pouhých sedm měsíců zaběhla čas, který ji zajistil letenku na Olympijské hry do Tokia. Neuvěřitelné běžkyni a novopečené mamince nyní fandí celé Česko.

Na Olympiádu chtěla vždy. Tvrdě trénovala a připravovala se na největší světovou událost. Její sen o medaili se rozplynul, když zjistila, že je těhotná. Na Hry nakonec neodjel ani jeden sportovec. Z důvodu pandemie se musely odložit. To Mäki jen prospělo. Mohla v klidu porodit a věnovat se miminku. Sen o Tokiu ji však ani tehdy neopustil.

Rozhodla se trénovat během těhotenství a naplno se do tréninku obula pouhý měsíc po porodu.
„Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mě ani nenapadlo, že by to byl konec mé kariéry. Sice jsem měla momenty, kdy jsem si říkala, že je to těžké a přemýšlela jsem, jestli to vůbec dám. Nikdy jsem to vzdát nechtěla,“ prozradila.

Do Tokia odletěla s tím, že bez medaile domů neodjede. Když však viděla startovní listinu, polil ji studený pot.
„Vypadalo to, že jsem papírově poslední. Na facebook jsem si před závodem napsala, že je startovka přísná, takže nezbývá než si vyrvat nohy z prdele a nechat tam vše,“ prozradila se smíchem.

Silnými protivnicemi se zviklat nenechala a do závodu opravdu dala vše. Kvalifikovala se do semifinále. A to po pouhých sedmi měsících od porodu.

Její motto – Vyrvat si nohy z prdele, používá i nadále a snaží se jím řídit. „Ve zkratce to znamená běžet naplno a nechat tam všechno. Prostě, vyndat si nohy z prdele. Chtěla bych tím inspirovat každého, kdo se stydí běhat. Musíte do toho dát všechno!“ vzkázala Mäki fanouškům.

Finále, kam se Mäki, po skvěle zaběhlém semifinále, kvalifikovala se poběží v pátek ve 14:50 našeho času. Nezbývá, než ji držet všechny palce. Určitě si to za své neuvěřitelné odhodlání zaslouží.

„Chtěla bych inspirovat každého, kdo se stydí běhat,“ vzkázala fanouškům