Takhle se dáma nechová! Poslankyně Černochová ťala do Václava Klause: ať si jde klidně do Ruska

ZDROJ FOTO: Ministerstvo obrany

Praha – Nevídaný vzkaz. Další obětí tendenčního protiruského postoje se stala Jana Černochová. Ta si vůbec nebrala servítky a na svém oficiálním twitterovém účtu se nevybíravě pustila do bývalého prezidenta Václava Klause. S odkazem na jeho článek napsala, že se evidentně v České republice vůbec necítí dobře a rezidenturu by si tak konečně mohl dokončit i úředně. A kde by ho viděla nejraději?

Celý příspěvek vyznívá tak, že poslankyně Černochová rychleji píše než uvažuje. Po sdílení článku Václava Klause s názvem Česko štěká jako ratlík, načasování Vrbětic není náhoda a Kulhánek je kdo? dokonce navrhla, aby se nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek s Ruskem domluvil výměnu politických vězňů za pana Václava Klause. To, o jak velkou nadsázku se jedná nelze dovodit, nicméně text jejího tweetu je za hranou toho, jak by se měla veřejně činná osoba vyjadřovat o bývalém prezidentovi České republiky.

Že se jedná o sbíráních snadných bodů, o tom není pochyb. Obzvláště v době, kdy je poptávka na protiruské názory vyzdvihována vysoko a lidé na ni slyší. Jenže Václav Klaus na to neslyší a je  známý tím, že své názory vyjadřuje i přes to, že nemají právě společenskou poptávku. A to se stalo trnem v oku Jany Černochové, která si ale podle komentářů pěkně naběhla na ostré reakce.

Uživatel Jiří Boček ji pod příspěvek trefně napsal vzkaz: „Zapojení ODS do “Spolu” vám určitě neprospívá. Pamatuji i doby, kdy jste byla vcelku normální.“

A další komentáře jen potvrzovaly, že je paní Černochová jaksi mimo. „Tak tohle se vám paní Černochová moc nepovedlo. Začínám mít neblahý dojem, že spojení ODS a ostatních dvou stran nese své ovoce.  Jestli si myslíte, že tímto si vylepšíte poněkud chabé volební preference, tak jste na velkém omylu,“ napsala pod příspěvek Irena Víšková.