Svět naruby: Komunistka Konečná propadla imperialistickému Applu. Utratila desetitisíce!

Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná má slabost pro jablíčka. Ovšem nikoli ta s vitaminem C. Redakce Vysokahra.cz prozkoumala její jinak skromně zařízenou kancelář, ve které bijí do očí cenou čtyři výrobky firmy Apple za desítky tisíc korun. Nepomohlo by proletářskému hnutí, kdyby se jeho nositelé neolepovali kapitalistickými značkami?

Pokud Džíny a Rock and roll udělaly revoluci, tak Coca-Cola a Apple pokračují v amerikanizaci celého světa.  Ne nadarmo je Apple druhým nejcennějším brandem světa s hodnotou přes 350 miliard dolarů, a to i díky Konečné.  Společnost navíc obchází řádné zdanění a filtruje příjmy přes Irsko s minimálním zdaněním, což by komunista tolerovat neměl a výrobkům takových to firem by se měl vyhýbat obloukem.

Bezdrátová sluchátka AirPody pro nerušený poslech, elegantní iPad, nezpomalující iPhone a pracovní MacBook. Výrobky jsme podle katalogových cen sečetli na 55 tisíc korun. Na fotografii je ještě zarážející, že Konečná používá knihu od jednoho z nejprodávanějších německých autorů a myslitelů současnosti Thilo Sarrazina jako podložku pod svůj iPad! Je to důstojné?

Čeští kolegové Konečné z Poslanecké sněmovny jako třeba Jiří Dolejš nebo Alexandr Černý si na luxus nepotrpí a jejich z módy vyšlé kravaty, konfekční košile a ochozené mokasíny nikoho nedráždí. Naopak dokonale dokreslují jejich světonázor. Paní europoslankyně má ale oproti svým českým spolubojovníkům v Europarlamentu dvojnásobný plat cca 175 tisíc, nemluvě o dietách a dalších příspěvcích, a to ještě europoslanci mohou pobírat po skončení mandátu tzv. překlenovací příspěvek ve výši jejich jednoho měsíčního platu po dobu dvou let! To je ranec.

Je ale pravdou, že Konečná si na penězích nesedí, ale naopak patří mezi nejštědřejší dárce KSČM. Podle výroční zprávy za rok 2019 odevzdala do stranické kasy celkem 119 500 Kč. Nezbývá než doufat, že soudruzi za ně nepořídí majetek z bašty světového imperialismu.