Americké volby vrcholí! Rozebrali jsme přehazovačky, whitening i mrkvové odstíny obou kandidátů

Nejsledovanější volby světa vrcholí, napětí vzrůstá. Volby směřují do finále. Průběžné výsledky naznačují, že demokratický uchazeč o křeslo v Bílém domě Biden míří k vítězství. Láme rekordy, získal nejvyšší počet hlasů v historii. Současný prezident Trump označil nepodloženě volby za zkorumpované. Redakce Vysokahra.cz se ale podívala na nejsledovanější muže světa jinou optikou – okem „stylistické policie“.

Ve Spojených státech stále není rozhodnuto o tom, kdo bude šéfem Bílého domu. Demokrat Joe Biden vystoupil s prohlášením, že už posbíral dost hlasů na to, aby mohl počítat s vítězstvím, republikán Donald Trump ale požaduje zastavení sčítání v Pensylvánii, Michiganu a Georgii. Bude to ještě zřejmě napínavé.

Pověstná Trumpova blonďatá patka

Redakce Vysokahra.cz se prozkoumala průběh amerických voleb z jiného pohledu. Na odlehčení napjaté atmosféry jsme se podívali na oba pány ze „stylistického pohledu“. Není totiž žádné překvapení, že jedním z faktorů, které rozhodují o úspěchu, či neúspěchu člověka, je v současné době bezpochyby i vzhled a upravený zevnějšek.

Musí se nechat, že současný americký prezident dokáže upoutat pozornost, nejen svými často „lidovými“ názory, vystupováním, výraznou artikulací v projevech, tak právě jeho zevnějškem. Prezident je totiž známý svým pověstným účesem. Jeho vlasy byly v průběhu let důkladně parodovány. Pozornosti neunikla předevší prezidentova blonďatá patka.  Podle některých kadeřníků „přehazovačkou“ maskuje pleš, on ale zůstává věrný svému stylu téměř celé volební období.  Pravdou však je, že Trumpovy vlasy stříhá a fouká jeho kadeřník pravidelně a pravidelně je i barví.

Když se Trump během koronavirové krize objevil na veřejnosti s novým, šedobílým odstínem vlasů, mnozí vtipkovali, že zřejmě praktikuje sociální izolaci a od svého kadeřníka se raději drží dál.

Jeho demokratický protikandidát  Joe Biden v tomto účesovém „souboji“ značně zaostává. Lze říci, že jeho účes se výrazně nevymyká standardu. Biden potvrzuje nepsané pravidlo, že starší muži bývají při úpravě svých vlasů spíše konzervativní. Ne vždy je to ale pánů svobodná volba. Na vině může být trápit vypadávání vlasů. Což nelze u demokratického kandidáta rovněž vyloučit. Často se pak doporučuje držet vlasy v krátkém sestřihu, při kterém nevynikne špatná  kvalita vlasů.

Jsou si podobní: Oba nádech do oranžova a vybělené zuby

Trump je také známý kvůli svému nepřirozeně působícímu opálení.  Už opakovaně řekl, že má raději tiskové konference pod širým nebem, protože v přirozeném světle vypadá lépe. Lajk by se mohl domnívat, že se jedná o samoopalovací krém či solárium, nebo make-up či pudr, ale to nejsledovanější muž světa popírá. Podle něj za oranžovým nádechem stojí silné geny. Aha. Americký prezident také v srpnu tohoto roku dodal, že za jeho meruňkovým nádechem stojí moderní žárovky. Sám podle svých slov holduje starším modelům.

Nelze si nevšimnout, že na některých záběrech i jeho soupeř demokrat Joe Biden má lehce naoranžovělý nádech. Musí se nechat,  že jeho odstín není tak výrazný, ale přeci jen. Že by  společná maskérka, nebo se pro amerického demokratického politika stal jeho rival inspirací, nebo že by opravdu na vině stály žárovky?  V tomto kontextu ale nelze opomenout, že naproti Trumpovi, Bidenovi na obličeji výrazně vynikají stařecké skvrny.

Když přejdeme k dolní části obličeje, rychle pochopíme, proč se v mnoha televizních reklamách na bělící zubní pasty používá výraz „americký úsměv“. Oba rivalové se pyšní úsměvem jako z plátna kin. Lidstvo od nepaměti ví, že úsměv dláždí cestu k úspěchu. Je čím dál tím důležitější nejen pro modelky, ale také pro vrcholové manažery, tiskové mluvčí a muže na exponovaných pracovních pozicích. A toho si evidentně jsou vědomi oba kandidáti na šéfa Bílého domu a proto si na svém úsměvu tak zakládají. U obou pánů vidíme, krásné, souměrné a bílé zuby. Skoro takový ideál západního světa. Bilé zuby tak září právě v kontrastu na oranžové pleti. Možná i to je příčinou takového zabarvení.

Všimneme si, že oba kandidáti na „nejmocnějšího muže světa“ jsou při vázání kravaty spíše konzervativní. Oba preferují nejzákladnější kravatový uzel, a žádným moderním alternativám neholdují.

Zpět k politice

Vrátíme-li se zpět do současné politické reality, musíme zmínit, že i přes to, že Biden dopadl v rámci účesové policie tak, že příliš svým účesem nevybočuje, na triku má jiný trumf. Demokratický uchazeč o post prezidenta USA Joe Biden získal v letošních volbách největší počet hlasů v historii Spojených států, i přesto že sčítání v klíčových státech ještě není dokonáno.

Překonal tak dosavadní rekord někdejšího prezidenta Baracka Obamy z roku 2008, jemuž sloužil osm let jako viceprezident. Není ale ještě vyhráno. Jak si ale hořce zažila prezidentská kandidátka Hillary Clinton v roce 2016, většina nemusí kvůli specifikům amerického volebního systému stačit.

Tamní média se shodují, že letošní vypjaté volby doprovází vysoká volební účast, která zřejmě nemá obdoby za poslední více než století. Podle modelu agentury Bloomberg nakonec odevzdá svůj hlas 157 až 165 milionů lidí, což bude zhruba 68,6 až 72,1 procenta všech Američanů disponujících volebním právem.