Sprosťák Novotný (ODS): Schillerovou nazval „ubohou estébákovou ku*vičkou!

Kontroverzní politik a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) je známý svým svérázným stylem komunikace. Ani tentokrát s vulgaritami nešetřil. Spíše by se dalo říci, že se dostal za hranici svých obvyklého „stylu“. Ze židle ho zvedlo totiž snížení daní, které schválila Sněmovna. Ministryni financí Alenu Schillerovou (ANO) nazval „ubohou estébákovou ku*vičkou”. Předseda ODS Petr Fiala se k dalšímu kontroverznímu výroku Novotného nevyjádřil.

Slovník starosty Řeporyjí už asi nikoho nepřekvapí. Často je plný nelichotivých slov, sprostých a nevhodných výrazů. Nyní jeho míra rozčilení musela být opravdu výrazná. Šéfku státní kasy Alenu Schillerovou (za ANO) opravdu nešetřil. Sněmovna schválila ve čtvrtek daňový balíček, který bude mít dopad i na rozpočty obcí.  „Poslouchej, ty ubohá ku*vičko estébákova, OKAMŽITĚ po volbách zvedneme DPD a začneme škrtat provozní výdaje, DPH se projeví okamžitě, tedy výpadek je jen na rok”, napsal tvrdě směrem k Schillerové.

Podle serveru Novinky.cz si Novotný za svým výrokem stál i po „vychladnutí“ a nejen to, ještě dokonce trochu přitvrdil. „Vážně si myslím, že to jsou všechno estébákovy ku*vy a sluhové. A nic jsem nehulil ani nepil,” dovysvětlil pro Novinky.cz s tím, že ho prostě naštvala představa, že dluhy, které výpadek rozpočtu po snížení daní zaviní, budou muset splácet jeho dcery.

Novotný podle svých slov neřeší, zda by ho mohla Schillerová postupovat nějaké odpovídající právní kroky.  „Ať mě žaluje, zlodějka jedna zlodějská. Letos mi už dvakrát zdražila cigára. Jako kuřák jsem nejdisciplinovanější plátce daně – jdu do trafiky, odevzdám denně kilo a držím hubu,” doplnil rozhořčeně.

Schillerová prostřednictvím svého mluvčího Michala Žurovce uvedla, že se nebude k incidentu žádným způsobem vyjadřovat. Podle serveru Novinky.cz se k incidentu zatím nevyjadřil ani šéf ODS Petr Fiala.

Není to poprvé, co si Novotný pustil hubu na špacír. Nedávno také nedávno prohlásil, že je smrt premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana v zájmu státu. Zanedlouho po té, ale sám pochopil, že byl jeho výrok za hranou. Musel totiž jít na kobereček a svůj kontroverzní výrok vysvětlovat šéfovi strany.