Špatné zprávy: Předpovědi astrologů a Vojenského zpravodajství se shodují

Spojovat astrology a tajnou službu se zdá téměř nemožné. Přesto se v jednom bodě tyto dva jinak odlišné světy shodují. Podle obou se nachází lidstvo na celkem důležité křižovatce a je třeba proto být velmi na pozoru. A je jedno, zda věříme pouze faktům a tudíž agentům a zpravodajcům nebo astrologům a jejich výkladu věcí mezi nebem a zemí. Ostatně – rok 2020 se pomalu chýlí ke svému závěru – tak zkusme rekapitulovat.

Podle Vojenského zpravodajství, které v uplynulých dnech vydalo svoji Výroční zprávu, je svět v první fázi přípravy na globální konflikt. Ten hrozí kvůli polarizaci zájmů a názorů. Za bezprostřední nebezpečí považují zpravodajci ale také kybernetické útoky a možnost zneužití bezpilotních prostředků k teroristickým činům.

Vojenské zpravodajství uvedlo v uvedené zprávě, že roste napětí mezi Spojenými státy, Čínou a Ruskem, což jsou globální rivalové. Podle autorů zprávy je tento vývoj důsledkem zmanipulovaného myšlení, chybných východisek a neobjektivních závěrů. Nadějí je to, že podle vojenské tajné služby stále ještě zbývá čas nepříznivý vývoj a reálnou hrozbu války zvrátit.

Ruský astrolog před možnými ukazateli války varoval také

Jak uvedl vloni na přelomu roku 2019/2020 přední ruský astrolog Alexandr Zarajev, podle něj rok 2020 opravdu věstil hromady problémů. Také ale i šanci začít znovu.

„Kromě skutečnosti, že rok 2020 bude přestupným rokem, a planety se do 20. ledna seřadí vůči sobě tak, že poskytnou shrnutí 6ti, 13ti a 20letého cyklu, nastoupí další velké cykly, které budou trvat 33 až 37 let. To je velmi vzácné období. Nadcházející konstelace vyšších planet se Saturnem tu byly už v letech 1914, 1947 a 1982. A dovolte, abych připomněl, že za podobných cyklů začalo období přerozdělování Evropy, první a druhá světová válka i regionální války,“ konstatoval tento astrolog, který je zároveň prezidentem ruské astrologické školy.

Připomeňme, že opravdu právě v roce 1947 se Sovětský svaz připojil k závodům ve zbrojení a k doktríně jaderného odstrašování, které vyvrcholilo 1982, v roce Brežněvova úmrtí. Tehdy studená válka nastoupila cestu ke svému završení a ideje sovětského modelu na světové scéně prohrály. Pak došlo ke kolapsu celého Sovětského svazu, nastoupila perestrojka…

„Takové spojení Jupitera a Pluta, jaké nastane v roce 2020, bylo naposledy v letech 2007-08. Proto předpovídám, že v tomto roce to povede – na 85 procent – k finanční krizi, kterou všichni očekávají. Nastanou také změny spojené s výkonem státní moci, správou věcí veřejných,“ předpovídal v závěru loňského roku A. Zarajev.

Podle něj první signály měly přijít hned v lednu a únoru, plně rozvinutá krize se měla začít rozvíjet v srpnu až září 2020. Vrchol předvídal, že lidé napříč světem, tedy včetně Česka,  pocítí na konci října. – A protože 13. listopadu mělo dojít k nástupu přesného aspektu spojení Jupitera a Pluta, označil ho Zarajev ve své prognóze jako Černý listopadový pátek. Ačkoli se nic zásadního podle dostupných zpráv nestalo, asi bude rozumnější počkat, co odhalí další týdny a měsíce.

Každopádně i Zarajev varoval před možnou válkou. „Celý svět bude ve stavu konfliktu zájmů. Samozřejmě že ti, kdo vládnou světu, se pokusí ve druhé polovině roku prohloubit vojenskou konfrontaci v tomto konfliktu a zahladit nástup finanční a politické krize,“ uvedl.

Zpravodajci varují před zpochybňováním jistot dosavadního světa

Výroční zpráva Vojenského zpravodajství také hovoří o zpochybnění jistot dosavadního uspořádání světa, narůstající polarizaci zájmů a postojů, změnách ve velmocenském uspořádání, multipolaritě a úpadku mezinárodního práva. To vše vidí jako cestu, která vede svět k možnému globálnímu konfliktu. Podle zpravodajců zatím probíhá formování myslí těch, kdo budou schopni a ochotni se do konfliktu aktivně zapojit a jsou postupně definovány technologické nástroje, kterými by mohl být veden.

Je pak až s podivem, že informace tajné služby získané na faktech, vyjádřené sice jinými slovy, jsou velice podobné těm, které vypustili na konci roku různí astrologové.

Například astroložka Martina Boháčová, roku 2020 přisoudila, že to bude rok plný překvapení, ale taky situací, v nichž se budeme muset zamyslet nad způsobem života. A to úplně všichni. Budeme muset více šetřit a kontrolovat svoje finance, ovšem budeme taky více toužit po svobodě a budeme si o ni více říkat. Rok 2020 bude přát zejména lidem, kteří jsou ochotní budovat si novou kariéru.

„Rok 2020 bude rokem, ve kterém se bude dokončovat téma stability a zpřísňování podmínek, zejména ekonomických. Bude se hodně řešit vlastnictví půdy a domů. Ovlivňovat nás bude planeta Saturn, který je planetou pořádků a řádu. Budeme muset sledovat, kam proudí peníze a dávat je tam, z nichž odcházejí. Ve druhé polovině roku projde ekonomika velkou transformací, a to nejen státu, ale i rodin. Pozná to každý. Je nutné dávat si pozor na zadlužení – ti, kteří se nepřipravili, budou mít těžké období,“ varovala v závěru loňska Boháčová.

Numerologové obecně zase upozorňovali na to, že čtyřkový rok 2020 bude o přehodnocení partnerských a mezilidských vztahů a že bude poznamenám zdravím a léčením. Doslova se uvádělo a dalo se přečíst v různých zdrojích, že rok 2020 nikomu nic neodpustí. Měl by nás ale prý zocelit a probudit v nás lidskost.

Astrologové poukazovali na to, že v postavení vesmírných těles hraje v roce 2020 hlavní roli Saturn a Pluto a tyto planety prý zásadně ovlivňují světové dění. Saturn symbolizuje pevné základy, které známe po generace, oproti tomu Pluto postupnou proměnu. Celý cyklus Saturn – Pluto je rovněž spjat s politikou. Můžeme tedy očekávat v roce 2020 radikální změny politických struktur a dosud nastavených pravidel. Ta se dotknou nejen politické reprezentace, ale i životní filosofie, světového uspořádání.

Věřit či nevěřit?

Zpravodajské varování si asi dovolí znevěrohodnit málokdo, to astrologické naopak leckdo. Přitom není tajemstvím, že důležité hlavy státu v minulosti i současnosti astrologii minimálně dávaly sluch. Ostatně, ani premiér Andrej Babiš (ANO) se netají tím, že občas hledá odpovědi na budoucnost i v této rovině.

Každopádně podle ruského astrologa Zarajeva je třeba astrologii brát vážně třeba i proto, že biosféra Země je pod přímým vlivem planet. A člověk na tyto „zvuky sfér“ reaguje buď se znaménkem plus, nebo se znaménkem mínus. Jde prý o princip podobný účinkům hudby. Tu slyšíme na úrovni akustických vibrací. Ale u planetárních vlivů je to údajně jemnější energie: zdálo by se, že neslyšíme nic, ale přesto působí. „A pokud se jedná o kosmické vlny disharmonických kvalit, pak jejich rezonance s biopoli vede k výbuchům emocí a touhám po změnách,“ říká prezident astrologické školy.

Názor o přiblížení se světovému konfliktu bohužel nemají jen české tajné služby. Agentura Reuters před několika dny přinesla rozhovor s velitelem britských ozbrojených sil generálem Nickem Carterem. A i v něm zaznělo, že současná globální nejistota uprostřed hospodářské krize způsobené pandemií koronaviru může být předzvěstí další světové války.