Slzy na Olympiádě. Tvrdohlavý kůň odmítl poslouchat. Německá jezdkyně propadla v zoufalství

Tokio – Tak tohle nikdo nečekal. Velká německá favoritka v moderním pětiboji Annika Schleuová nezvládla dokončit závod. A to měla velmi slibně nakročeno ke zlaté medaili. Za naprostý debakl mohl její koňský svěřenec, na kterém seděla. Absolutně odmítl jezdkyni poslechnout.

Pětinásobná německá šampionka měla před ostatními sportovci velký náskok. Povedlo se ji nasbírat 274 bodů a dokonce tak pokořit i světový rekord v šermu. Byla velkou favoritkou a zlatá medaile byla skoro v kapse. Její sen se záhy velmi rychle rozplynul, když si na parkurové skákání vylosovala koně, na kterého do konce života už asi nikdy nezapomene.

Hnědák jménem Saint Boy absolutně odmítl poslouchat a nepřeskočil ani jednu překážku. Nejen, že odmítl poslouchat, ale doslova sabotoval celý závod. Překážky raději shazoval, než aby je přeskakoval. Absolutně odmítl spolupracovat. Schlueová tak nebyla schopna závod vůbec dokončit. Kůň se nakonec zasekl úplně a nebylo s ním už možné hnout. V tu chvíli se šampionka zoufalstvím doslova rozplakala.

Špatně dopadla i její trenérka, která měla koňského rebela udeřit. Její úder pěstí do stehna koně byl zachycen na kamery. Celá kauza vyvrcholila jejím úplným vyloučením a odjezdem z Olympijských her.

„Vedení UIPM dalo černou kartu trenérce německého týmu Kim Raisnerové, což ji diskvalifikovalo ze zbývajících závodů na olympijských hrách v Tokiu 2020. Unie přezkoumala videozáznamy, které ukazovaly, že paní Raisnerová udeřila pěstí během jezdecké disciplíny soutěže moderního pětiboje žen do koně Saint Boy. Její činy jsou považovány za porušení pravidel, které platí pro všechny uznávané soutěže v moderním pětiboji včetně olympijských her,“
Prohlásilo vedení Mezinárodní unie moderního pětiboje.

Annika a Saint Boy si evidentně nesedli. Což není nic neobvyklého. Pětibojaři si koně před závodem losují. Do kontaktu se svým zvířecím parťákem přijdou jen 20 minut před závodem. V jiných jezdeckých sportech to tak nefunguje. Jezdec a kůň se velmi dobře znají, protože spolu trénují. Jezdci jsou většinou i majiteli koní, na kterých závod odjedou.