Šichtařová si rýpla do kurýra, Zdechovský ji to ale natřel. Přijďte na JIPku a pochopíte

Druhá vlna koronavirové krize s Českem patřičně zamávala. Ne nadarmo se říká, „první vyhraní z kapsy vyhání“. První vlnu Česko zvládlo s přehledem, při druhé ale trochu usnulo na vavřínech. I dnes, kdy počty nakažených lámou denní rekordy, přibývá i patnáct tisíc nových případů denně, se najdou se tací, kteří si pořád razí rétoriku „chřipečky“. Například Markéta Šichtařová, česká ekonomka, bloggerka a autorka populárně zaměřených textů zejména z oblastí ekonomiky si rýpla do chování kurýra při předávání zboží, který chtěl řádně dodržet rozestupy. Europoslanec Zdechovský ji to ale vpálil. Přijď na JIP a uvidíš, proč se lidé bojí, vzkázal jí.

„Přijíždí zásilka potravin z http://rohlik.cz. Kurýr přes zahradu ječí: „Zůstaňte, kde jste, nemáte roušku!“ Jeho umatlaný hadřík visí pod nosem, šejdrem přes pusu. Zacouvám 5 m do chodby a ukazuju, kam položit tašky. Zapíchne to na zahradě a ječí: „Couvněte, rozestup 2 m!“, líčí na Twitteru Šichtařová svůj zážitek s donáškovou službou.

Ekonomka je také známá svými názory na nákazu novým koronavirem. V minulosti již několikrát uvedla, že  vládní opatření pro boj s koronavirem fungovat nebudou. Onemocnění covid-19 jsme dle ní nenechali na jaře projít populací. A proto si ho mnohem víc ,,užijeme“ dnes. Důležitá podle ní je imunizace společnosti. Zatímco se Česká republika ústy Andreje Babiše na jaře celosvětově pyšnila svým úspěchem v boji epidemii, Šichtařová už tehdy tvrdila, že jsme první vlnu zvládli jen kvůli tvrdým protiepidemickým opatřením. Díky tomu jsme se také málo promořili a poneseme za to důsledky.

Europoslanec Zdechovský to Šichtařové natřel

Příspěvek Šichtařové ale mnohé zvedl ze židle. Například europoslanec Tomáš Zdechovský, který se nedávno po vzoru pražského primátora Zdeňka Hřiba rozhodl dobrovolně pomoci přetíženému zdravotnímu systému, ji vzkázal ať s ním jde do nemocnice, kde by možná pochopila, proč lidé mají obavy. „Můžeš jít se mnou zítra na dvanáctku Market na covidové oddělení. Aby ses přesvědčila, že to není chřipečka, jak někteří blbečci dokola píšou. Vyzvednu Tě ráno v 5:30. Aspoň uvidíš, proč se ten člověk bojí a pomůžeš zdravotníkum, kteří v těchto dnech padají doslova na hubu“, vzkázal ekonomce na Twitteru a sdílel svoji fotku z nemocnice.

Psali jsme zde Zdravotnictví volá o pomoc! Hřib ctí Hippokrata, Zdechovský jde dobrovolničit

Zdechovský totiž pomáhá v nemocnici v Hradci králové jako dobrovolník se vším co je potřeba, doktor vystudovaný jako pražský primátor ale není.