Severní Korei hrozí hlad. Otevírají se rezervní zásobárny s rýží

rýže

Pchjongjang – Pro Severní Koreu nevypadá budoucnost zrovna růžově. Z důvodu nedostatku potravin ji může hrozit hladomor. Výrazně shodil na váze dokonce i vůdce Kim Čong Un.

V Nejizolovanější zemi světa mají problém s potravinami. Situace se zhoršuje den, co den. Korea tedy uvolnila zásoby rýže z vojenských skladů.

Rýže byla ve skladech uchována pro případ, kdyby začala válka. Nyní se sklady otevřely, aby nasytily obyvatele, kterým dochází jídlo.
Za hlad může vlna veder a sucha, která zničila úrodu. Nedošla pouze rýže. Velké ztráty mají korejští zemědělci také v kukuřici a v zrninách. Nemají tak čím krmit hospodářská zvířata, která hynou hladem. Severokorejské vedení podle něj považuje boj se suchem za „otázku národní existence“.

Rýže je drahá

Podle vedení KLDR potřebuje jíst 26 milionu obyvatel. K jejímu nasycení je potřeba vyprodukovat 5,5 milionu tun potravin. Po vlnu veder a sucha, jich má o milion tun méně a zásoby zrna nebezpečně dochází. Cena obyčejné rýže stoupla na dvojnásobek. Uvolnění rýže ze skladů by mělo její cenu stabilizovat. Jenže to je jen na krátkou dobu.
Problém s nedostatkem potravin už Korea jednou řešila. Bylo to před pandemií Coronaviru. Situaci zvládla jen díky Číně. Pašovala se z ní rýže, která se převážela přes průchozí hranici. Ta je v době pandemie uzavřená, takže se Severní Korea musí spoléhat jen na sebe.

Na velkém vůdci plandá kůže

Že se v Korei opravdu něco děje, dokazují fotky jejího největšího vůdce Kim Čong Una. Kim byl vždy celkem oplácaný a trpěl nadváhou. Nyní vypadá nemocně a je vidět, že výrazně zhubl. Korejská propaganda jeho zubožený vzhled neopomenula využít. Dle ní je Vůdce hubený z prostého důvodu. Velmi tvrdě pracuje. Raději si odepře jídlo, než aby přestal pro obyvatele pracovat.

kim

                                                                                                                                          Zdroj: Wikipedie