Šaškárna nebo vláda?! Válek podle senátorů „hraje na mobilu karty“, no jeho trápí spíše výhřez ploténky!

Projednávání novely pandemického zákona ve Sněmovně provázely ve čtvrtek některé kuriozní situace. Do ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) se někteří senátoři pustili kvůli tomu, že v sále údajně hrál po svém projevu karty na mobilu. Sám Válek pak prozradil, že má zdravotní trable – výhřez ploténky.

Polední přestávku v jednání Senátu vyhlásila předsedající Seitlová (KDU-ČSL) proti plánům o půlhodinu dříve, a to kvůli ministrově zdravotní indispozici.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) totiž v jednom ze svých vystoupení zmínil, že má výhřez ploténky, což ovlivňuje funkci jeho pravé ruky. Místopředseda Senátu Jan Horník(STAN) pak ve svém vystoupení obvinil Válka z toho, že při projevech senátorů hrál na mobilním telefonu karty. Válek se ohradil slovy, že komunikuje s ministerstvem a velmi dobře si pamatuje, co jednotliví senátoři říkali.

Senátor Václav Láska následne dokonce zveřejnil údajnou Válkovu fotku, jak sedí v Senátu a hraje karty na mobilu. Zveřejnil přitom i záběr na displej ministrova telefonu. Následně se však omluvil.

„Omlouvám se za zveřejnění fotky mobilu ministra Válka při jednání Senátu. Rozčílilo mě, že pan ministr zcela ignoroval, když jsem ho od řečnického pultíku oslovoval. Nicméně zveřejňování fotek displeje něčího mobilu není praktika, kterou bych se jako politik chtěl prezentovat. Navíc jsem si to o přestávce s panem ministrem vyříkával a on mi zopakoval přesně, co jsem ve svém vystoupení říkal. Mé vystoupení tedy poslouchal. Takže moje omluva panu ministrovi i omluva obecně, za použití praktiky, o které si nepřeju, aby ovládala politické kolbiště,“ vzkázal Láska na facebooku.

Na pražském Klárově se dnes mezitím sešli lidé, aby protestovali právě kvůli vládní novele pandemického zákona. Ve 13:00 bylo na prostranství nedaleko senátních budov několik desítek demonstrantů. Protesty svolala iniciativa Chcípl PES. Její zástupci hodinu po poledni vyzvali ministra Válka k demisi.

„Žádáme Válkovu okamžitou demisi. Tak zásadní zákon, který nese totalitní prvky, je Válkem zcela ignorován. Je to výsměch nejen senátorům, ale i občanům České republiky. Místo naslouchání důležitým argumentům proti přijetí protiústavní novely pandemického zákona, si hraje karty,“ uvedl za iniciativu Chcípl PES jeden z jejích zástupců Jiří Janeček.

ZDROJ: blesk.cz

ZDROJ FOTO: Profimedia