Růst prodeje letenek na Vánoce: Zájem o cestování stoupá, ceny se liší podle odletových letišť 

Zdroj foto: Pixabay.com (free for commercial use)
Nejnovější data společnosti STUDENT AGENCY TRAVEL ukazují, že došlo k meziročnímu nárůstu prodeje letenek pro měsíce prosinec a leden o 8 %. Tento trend poukazuje na rostoucí zájem o cestování během zimních měsíců. Vzhledem k tomu, že prodej letenek stále probíhá, budou finální čísla k dispozici na konci ledna.

Nejnovější data společnosti STUDENT AGENCY TRAVEL ukazují, že došlo k meziročnímu nárůstu prodeje letenek pro měsíce prosinec a leden o 8 %. Tento trend poukazuje na rostoucí zájem o cestování během zimních měsíců. Vzhledem k tomu, že prodej letenek stále probíhá, budou finální čísla k dispozici na konci ledna.

“S ohledem na tradiční popularitu destinací jako New York a různé exotické lokace během Vánoc a Silvestra, se letenky na tyto termíny rychle vyprodávají a ceny bývají výrazně vyšší. Zkušení cestující si obvykle zajišťují letenky již 2-3 měsíce předem, aby se vyhnuli vyšším cenám a omezené dostupnosti,” říká Lenka Kašická, manažerka letenek STUDENT AGENCY TRAVEL.

Nejvyšší poptávka je momentálně zaznamenána pro lednové a únorové termíny. Mezi pět nejžádanějších destinací pro vánoční období patří New York, Dubaj, Malta, Bangkok a Cancún. Letecké společnosti nabízejí různé akční letenky, zejména pro méně obsazené termíny v únoru. Naopak, ceny letenek pro lednové a březnové termíny jsou vyšší kvůli větší obsazenosti.

Lety letos zaznamenaly nárůst cen oproti minulému roku. Při srovnání odletových letišť, cena zpátečních letenek do Bangkoku začíná od 12 554 Kč pro odlety z Vídně, od 14 511 Kč pro odlety z Mnichova a od 16 811 Kč pro odlety z Prahy. U letenek do Cancúnu ceny začínají na 10 975 Kč pro odlety z Mnichova, na 14 602 Kč pro odlety z Vídně a na 16 318 Kč pro odlety z Prahy.

Trend samostatného plánování dovolené: Zvýšený zájem o exotické destinace

V současnosti si mnoho cestovatelů organizuje dovolené samostatně, včetně cest do vzdálených a exotických destinací. Oblíbené cíle zahrnují Omán, Dubaj, Zanzibar, Thajsko, Maledivy a Karibik. Nabídka letenek je široká, a tak si každý může vybrat destinaci podle svých představ.

“Při koupi samostatných letenek neplatí, že by byly výhodnější last minute nabídky na poslední chvíli, jak je to běžné u zájezdů. Naopak, čím blíže je termín odletu, tím jsou ceny letenek vyšší. To je způsobeno tím, že jsou dostupné už jen vyšší a dražší rezervační třídy, nebo mohou být letenky na daný termín již zcela vyprodané,” doplňuje Lenka Kašická.

Zdroj: Tisková zpráva Student Agency