Reportáž: Prahou znělo: „covid pasy nechceme. Stop covidové totalitě!“

Dnes před polednem kolabovala v Praze na Malé Straně doprava, a to díky demonstraci zorganizované hnutím Otevřeme Česko – chcípl PES. To odmítá předloženou novelu návrhu vládního zákona o ochraně veřejného zdraví.

Praha – Dnes před polednem kolabovala v Praze na Malé Straně doprava, a to díky demonstraci zorganizované hnutím Otevřeme Česko – chcípl PES. To odmítá předloženou novelu návrhu vládního zákona o ochraně veřejného zdraví.

 

 

 

 

 

Zdroj: autorka článku

Z obsahu novely jsou jim trnem v oku hlavně části, které omezují svobodu a práva našich občanů, a navíc skrytě zavádí tzv. covid pasy. Podle předsedy hnutí Jakuba Olberta a jeho místopředsedy Jiřího Janečka: „Rozdělí občany na ty, kteří mohou do zahraničí, kteří mohou na koncert a ty, kteří o tuto volbu přijdou.“

 

 

 

 

 

Zdroj: autorka článku

Demonstranti, kteří se sešli na Malostranské náměstí, aby této myšlence vyjádřili podporu, jej kolem jedenácté hodiny zcela zaplnili. Během dne se s jejich přívrženci můžete potkat i na silnicích v Praze. Auta, která projíždějí hlavně centrem hlavního města, mají společné rysy, vyvěšené státní vlajky a hlasité troubení.

 

 

 

 

 

Zdroj: Autorka článku