Mediální celebrita Volný dostal stopku. Podle Facebooku šíří nenávist a nepravdy. Poslanec chce vysílat jinde!

Lubomír Volný je symbolem odporu proti vládním opatřením, které byly nařízeny v důsledku pandemie koronaviru. Na svém facebookovém profilu pravidelně kritizoval Vládu České republiky a promlouval ke svým sledujícím.

Praha – Lubomír Volný je symbolem odporu proti vládním opatřením, které byly nařízeny v důsledku pandemie koronaviru. Na svém facebookovém profilu pravidelně kritizoval Vládu České republiky a promlouval ke svým sledujícím. Podle společnosti Facebook opakovaně šířil mezi lidi dezinformace, proto mu byl jeho účet zrušen. To ale bývalého poslance SDP neodradí a chce ve svých vysíláních pokračovat na platformě Telegraf.

U lidí populární vysílání odpůrce covidových pravidel Lubomíra Volného na Facebooku je u ledu. Jeho stránka měla před smazáním podle základních informací o serveru 78 000 fanoušků, její sledování mělo zapnuté 104 000 lidí. Krok od společnosti Facebook nebyl pro nezařazeného poslance žádným velkým překvapením a očekával ho. „Proto jsme si vytvořili síť lidí, kteří restreamují naše videa, aby se dostala mezi co nejvíc lidí,“ řekl Seznam Zprávám. Facebook podle něj už delší dobu omezoval viditelnost jeho stránek, aby se na ně nemohli připojovat noví fanoušci a podporovatelé.

Šíření nenávisti

Společnost Facebook opakovaně nesouhlasila s tím, jaký byl obsah sdělení poslance Volného a proto přistoupila k radikálnímu řezu. „Stránku Lubomíra Volného jsme smazali pro opakované publikování materiálu, který porušuje naše standardy, především pravidla týkající se šíření nenávisti, šikany, obtěžování a nahoty,“ cituje server Magdalenu Szulc ze společnosti Facebook. Ta se vyjádřila v tom slova smyslu, že firma chce lidem dávat hlas, ale také chce, aby se všichni uživatelé cítili bezpečně.

Volný je považován za známého dezinformátora. V březnu například tvrdil, že by mohla existovat souvislost mezi velkým nárůstem případů nákazy britskou mutací koronaviru v Brně a letadlem, které ve čtvrtek čtyřikrát obkroužilo město. Šlo o let společnosti DHL, která se proti tomu důrazně vymezila s tím, že zváží další postup.

Sněmovní stream

Na své facebookové stránce Volný pravidelně živě streamoval ze zasedání Sněmovny, naposled vysílal ze středečních protestů svolaných na Malostranské náměstí. Bylo to v době, kdy poslanci měli schvalovat změnu zákona o ochraně veřejného zdraví potřebnou pro vydávání covidových certifikátů. Proti nim Volného blok vystupuje, odmítá také očkování proti nemoci covid-19 či protiepidemická opatření.