Proč kandiduji za Volný blok? Na Youtube se to Hana Lipovská rozhodla vysvětlit

Proč kandiduji za Volný blok? Na Youtube se to Hana Lipovská rozhodla vysvětlit

Členka rady ČT, která se umí postarat o pořádný rozruch šla s pravdou ven a rozhodla se osvětlit svoji kandidaturu za Volný blok. Co z ní nakonec vypadlo?

Její působení v radě ČT je vnímáno jako velmi kontroverzní. To ji ale v ničem nebrání zkusit to v politice. A rovnou vlézt do jedné z nejkontroverznějších stran vedené ještě kontroverznějším lídrem Lubomírem Volným. Který se o rozruchy v Poslanecké sněmovně stará celkem pravidelně. Takže, proč se Ing. Lipovská rozhodla spojit své síly s extrémisty?

Dovolte, abych Vám vysvětlila, proč kandiduji do Poslanecké sněmovny,“ pronesla v úvodu videa, ve kterém sedí křečovitě za stolem, jako zaseklý robot.

„Při práci v Radě České televize jsem se od svého zvolení snažila zabývat každou jednou stížností, kterou jsem dostala do ruky. Mnoho stěžovatelů píše přímo do České televize, řada ale kontaktovala soukromě přímo mě. A mnohdy nejen kvůli televizi, ale také s příběhy svých bojů s úřady, svých obav z toho, kam svět směřuje, své osamělosti. Všechny ty stížnosti lidí, se kterými jsem telefonovala, setkávala se osobně nebo se kterými jsme si psali, by se daly shrnout do stesku, který Shakespear vložil do úst Hamletovi: „kdo vydržel by kopance a výsměch doby, aroganci mocných, průtahy soudů, nadutost úřadů a ústrky, co slušnost věčně sklízí od lumpů,“ pokračovala svým robotickým přednesem.

Rozmluvila se o tom, jak se setkávala s politiky, ve kterých, prý, viděla strach, prospěchářství, intrikaření propojené s byznysem, anebo, u těch poctivých a slušných, pocit marnosti a osamění v boji s větrnými mlýny.

A potom je tu, dle jejích slov, druhá strana, a to jsou obyčejní občané, kteří chodí do pražských ulic demonstrovat.

„Chodila jsem po náměstí a neviděla jsem aroganci a nenávistnost profesionálních demonstrantů, které známe z televizí přenášených akcí, ale nadšené, radostné a pracovité lidi, kteří si vzali volno, aby jeli s dětmi a s vnoučaty do hlavního města ukázat, že jim na naší zemi záleží. Přišli ukázat těm nahoře, těm v Praze, že skutečně existujeme, že nejsme jenom čísla daňových výkazů,“ snažila se ve videu samu sebe dojmout.

„Tehdy jsem se rozhodla stoupnout si po bok těch, kdo už nevěří, že svobodu dostáváme spolu s dotacemi z Bruselu a že se o všechno postará stát. Chci, aby hlas té poctivé, pracující, mlčící většiny byl slyšet,“ vysvětlila ve videu nakonec.

Činnost Hany Lipovské v Radě ČT kritizuje rovněž část poslanců, plzeňský biskup Tomáš Holub nebo ministr kultury ČR Lubomír Zaorálek (ČSSD). Její činnost je popisována jako „snaha usilovně najít jakýkoliv sebemenší přešlap“ ze strany vedení České televize, a tím otevřít cestu k odvolání jejího generálního ředitele.