Premiér Fiala a slovenský premiér Heger to pořádne roztočili ve Varech!

Víkend premiéra Petra Fialy (ODS) v Karlových Varech. Fiala vytáhl do společnosti nejen svou manželku Janu, ale také slovenského premiéra Eduarda Hegera s manželkou Lucií. Oba politici se pochlubili tím, že si rande ve čtyřech náramně užili.

Na filmovém festivalu v Karlových Varech se vedle celebrit ze světa umění ukázaly i politické špičky. Víkend zde strávil i premiér Petr Fiala (ODS) s manželkou Janou a pozval si i přítele ze Slovenska – premiéra Eduarda Hegera s jeho ženou Lucií. Oba páry si užívaly sluníčka, letních drinků a filmů.

„Byla to první příležitost, kdy se mohly naše manželky seznámit, a zároveň jsme zašli společně do kina na film. Vlastně to bylo takové sobotní rande ve čtyřech,“ pochlubil se Fiala na twitteru. A Blesk stihl rande těchto dvou slavných párů i zvěčnit přímo v akci, kdy si manželky premiérů užívaly letní pomerančový drink.

Společnými chvílemi se na twitteru pochlubil i Heger. „Je to jasný důkaz toho, že pouto mezi Slovenskem a Českem v EU je silné,“ dodal.Premiéři ještě v neděli společně vystoupili v pořadu Otázky Václava Moravce, kde si značně notovali v otázkách bezpečnosti a vstupu Finska a Švédska do NATO.

Není to poprvé, kdy Heger mluví o důležitosti česko-slovenského spojení. Už během první Fialovy cesty do zahraničí v roli premiéra ocenil, že kroky českého ministerského předsedy vedly právě k němu na Slovensko. Vztahy obou zemí označil nejen za přátelské, ale jako bratrské.

Vedle premiérů se na festivalu objevili i další politici. Naši fotografové například zachytili znuděného pražského primátora, který si během zahájení projížděl telefon. Na rozdíl od jiných hostů se před večerem oblékl jen do pohodlného trika.

Zato bývalá první dáma Livia Klausová se před fotografy ukazovala jen v těch lepších modelech. Nedoprovodil ji ale její manžel, ale šestnáctiletý vnuk Vojtěch, syn Václava Klause mladšího.

ZDROJ: blesk.cz
ZDROJ FOTO: FB