Požáry sužují Alžírsko. Ohně zapalují také žháři

Kabylsko – Alžírsko je v plamenech. Ničivý oheň spaluje jak lesy, tak olivové háje. Alžírští hasiči jsou přesvědčeni, že ne za všechny požáry může sama příroda.

Kabylsko, které se v Alžírsku nachází, se pere s ničivými požáry, které je zachvátily. Při lesních požárech východně od alžírské metropole zemřelo 25 vojáků. Oheň zachvátil dvě třetiny Kabylska a v nemocnicích jsou stovky zraněných.

Místní novinář, který celou situaci sleduje, seznam zprávám popsal, že se jedná o absolutní apokalypsu. Vláda je v tom prý nechala napospas. Kabylsko je regionem, který se nejvíce bouří proti zkorumpovaným politikům. „Zajímavé je, že vláda vždy najde vodní děla na rozhánění demonstrací, na hašení požárů nikoliv,“ potvrdil kritiku novináře člen alžírské komunity v Praze, který si nepřál být jmenován.

Od pondělí propuklo v Kabylsku několik požárů najednou. Úřady tyto požáry dávají za vinu žhářům. Není možné, aby tolik požárů vzniklo v takto krátkou dobu. Jen v noci na dnešek bylo napočítáno 41 nově založených požárů.

Podobné Inferno panuje i v Řecku, kam byli vysláni čeští hasiči. Oheň nemají stále pod kontrolou. Hašení velmi ztěžuje vítr, který šíří oheň dál. Čeští a Řečtí hasiči čekají na další posily.