Iránec srazil svým autem dvě ženy. Měl to být trest za to, že na sobě neměly hidžáb

Orumijí – Dvě ženy utrpěly vážná zranění poté, co je na ulici srazil řidič osobního automobilu. 

Jako důvod řidič uvedl, že se mu nelíbilo, že ženy chodily po ulici bez hidžábu. Hidžáb je klasickou muslimskou pokrývkou, která zahaluje vlasy a ramena.

Než do procházejících žen muž najel, hlasitě kritizoval, to, jak jsou oblečeny. Dle něho nesplňují standart klasické muslimské ženy. Ženy si nadávky nenechaly líbit a proti slovům řidiče se ohradily. Strhla se tak hádka, která vyvrcholila jejich sražením. Muž z místa okamžitě ujel. Daleko však nedojel. Íránská policie zanedlouho muže dopadla.

Incident odsoudila íránská viceprezidentka Masúmeh Ebtekarová, která má na starosti záležitosti žen. Označila ho za pokus o vraždu a žádala přísný trest.

Hidžáb by se měl v Íránu povinně nosit od roku 1979, kdy došlo k íránské revoluci. Šátek by měly nosit dívky od devíti let věku. Čím dál méně je to ale dodržováno. Své vlasy a ramena začínají ukazovat víc a víc žen ve velkých městech. Na vesnicích a venkově se tradice ještě celkem drží. Stejně jako úředníci z ministerstva spravedlnosti tvrdí, že pravidla ohledně oděvu nelze vymáhat, protože by to vedlo ke stovkám zatčení denně.