Neodpovědný, narcistní ubožák a zoufalec! Český Pehe se opřel do amerického Trumpa

Americký prezident Donald Trump, který nákazu koronavirem dlouhodobě zlehčuje, se sám respiračním onemocněním nakazil. V pondělí večer opustil vojenskou nemocnici nedaleko Washingtonu, kde se tři dny léčil s covidem-19. Nyní se má dál zotavovat v Bílém domě. Američanům vzkázal, ať se onemocnění nebojí. Podle mnohých je jeho chování nezodpovědné. Politický komentátor Jiří Pehe tvrdí, že zoufalí lidé, dělají zoufalé činy.

Krátce před propuštěním americký prezident oznámil, že hodlá brzy opět pokračovat v kampani před prezidentskými volbami, které se uskuteční za necelý měsíc. „Brzy se zase vrátím ke kampani! Falešná média ukazují jen falešné průzkumy,“ napsal Trump na Twitteru a  odkázal tak na předvolební průzkumy veřejného mínění, které ilustrují náskok prezidentova soupeře Joe Bidena.

Americký prezident tweetoval, že se cítí opravdu dobře. „Nebojte se covidu. Nenechte jej ovládnout vaše životy,“ vzkázal Američanům a zanedlouho vystoupal na balkón Bílého domu, kde si sundal roušku, kterou si schoval do kapsy a na kamery ukázal demonstrativně oba zdvižené palce.

Jeho chování zostra odsoudil například politický komentátor Jiří Pehe. Trumpa považuje za zoufalce.„Trump se, nevyléčen z nákazy Covidem, nechal propustit z nemocnice, a z balkónu Bílého domu křaplavým hlasem prohlásí, že se lidé nemají nechat Covidem dominovat. Že je to neodpovědný, narcistní ubožák, už víme. Teď chce zřejmě ještě potvrdit, že zoufalci dělají zoufalé věci“, zuří komentátor.

Čtyřiasedmdesátiletý Trump má být nyní nepřetržitě v péči lékařů a ošetřovatelek v Bílém domě. Podle některých odborníků se prezident chová nezodpovědně. Za týden, co prezident oznámil, že covid-19, nakazil více než desítku lidí. Trumpův lékař Sean Conley v pondělí řekl, že prezident je stále přenašečem nákazy. Podle lékařů totiž to nejhorší nastává sedm až deset dní poté, co se u pacientů objevily první symptomy. Ty se u Donalda Trumpa objevily teprve před čtyřmi dny.