„Pivař selfíčkář “ Jurečka se omluvil u sněmovního řečniště: Pivo jsem si dal nevědomky. Jeho tah Prahou zdrbal i předseda Sněmovny

Kudy chodí, tudy se omlouvá. Marian Jurečka se omluvil již na sociálních sítích a následně v tisku za své pondělní pivní okénko. Dnes si přisypal popel na hlavu i ve Sněmovně před poloprázdným poslaneckým sálem v rámci projednávání prodloužení nouzového stavu. Nicméně řekl, že si pivo dal „nevědomky“.  Neznalost zákona neomlouvá a u zákonodárce tuplovaně.

 

„Na úvod mimo téma této schůze se chci omluvit vůči svým kolegům, za to co se mě podařilo udělal v pondělí večer, kdy jsem si dal pivo nevědomky u výdejního okénka do kelímku. Kdybych to byl věděl, že porušuji vládní nařízení a uvědomil si to, tak bych si to pivo nekupoval a nedával to na sociální sítě. Mrzí mě to,“ uvedl Jurečka. Jurečka má vůbec smůlu v souvislosti s pivem. Jeho nápad, tehdy ještě v roli ministra, přejmenovat ležák na plné pivo sklidil výsměch republiky sládky počínaje a alkoholiky konče.

Ještě včera si Jurečka užíval rýpance od kolegů poslanců. Pomyslný Štulec mu uštědřil i jinak zdrženlivý předseda poslanecké Sněmovny Radek Vondráček.

Já teda kdysi ve Sněmovně zahrál na kytaru, ale abych se u toho ještě fotil a dával to na internet, to by mě fakt nenapadlo. Asi Jurečkovi nemohl zapomenout komentář k jeho kytarovému vystoupení, které se odehrálo loni v březnu a kdy část opozice vyzvala Vondráčka K rezignaci.

„Neumím si představit předsedu komory parlamentu v Německu, v USA či jinde v kulturně vyspělých zemích, jak tančí na stolech v jednacích sálech a následně by neodstoupili. Obrázek politické kultury ANO v praxi aneb aby se děti za ně nemusely stydět,“ komentoval exministr zemědělství Marian Jurečka.

Jurečkovo pivní dobrodružství při návratu na poslaneckou ubytovnu v nedaleké Nerudově ulici má však za uzavřené jeho stranický kolega Jan Bartošek. „ Omluvil se a přiznal chybu. To je podle mne férové chování,“ uvedl pro Vysokahra.cz.