Ošklivá rvačka v centru Prahy. Cizinec zaútočil na pár Čechů kvůli nesmyslnému důvodu

Praha – V sobotu v brzkých ranních hodinách došlo na Václavském náměstí k tvrdé rvačce. Skupina cizinců tam napadla dva Čechy. Jako důvod k napadení uvedli, že se jim nelíbilo, jak Češi vypadají.

Z nepochopitelných důvodů napadla partička cizinců dva mladé muže ve dvě hodiny ráno na Václavském náměstí. Jeden z napadených skončil s krvácejícím obličejem v péči lékařů. Dva útočníky policie zadržela a zbytek cizinců důsledně varovala, aby ve svém počínání nepokračovali.

Dva z propuštěných výtržníků začali hlasitým křikem narušovat pořádek. K tomu všemu polici provokovali a chtěli se prát. Na opakované výzvy k uklidnění se nejprve zklidnili, ale po setkání s další skupinou zamířili do Vodičkovy ulice, ze které se následně ozval hlasitý křik.

„Když se strážníci přiblížili k místu, uviděli dvojici mužů ležící na zemi, která se vzájemně napadala. Muže od sebe pomocí hmatů a chvatů oddělili, ale jelikož byli stále agresivní a kladli aktivní odpor, skončili v poutech,“ uvedla pro web Pražská drbna mluvčí strážníků Jiřina Ernestová a doplnila, že z následného šetření vyplynulo, že dvacetiletý muž se účastnil i konfliktu na Václavském náměstí a tentokrát druhého napadl jen proto, že se mu nelíbilo, jak vypadá a protože schvaloval zákrok policie.

Když byl jeden z potížistů převezen na služebnu k výslechu, začal si stěžovat na problémy s dýcháním. Přivolaní zdravotníci u něj nezjistili žádné zdravotní komplikace, takže je možné, že si vše vymyslel. Muž se podrobil také dechové zkoušce. Naměřeno mu bylo 1,48 promile. Cizincům policie udělila pokutu 10 000 kč.