Novotného faux pas. Zaměnil Václava s Petrem Hamplem. Ten už si balí ruce před zabořením do slizu

Bude bit? Kontroverzní politik za ODS Pavel Novotný, známý svými skandálními výroky, se opět předvedl. Tentokrát zaměnil v komentáři senátora Václava Hampla (KDU-ČSL) za Petra Hampla, českého sociologa se svalnatou muskulaturou a ostrými názory. Druhý jmenovaný zareagoval na rýpanec, který původně nebyl adresován jemu, s vtipem a nadsázkou. Na facebooku pohotově kontroval, že už přemýšlí, jak si obalit ruce před zabořením do slizu. Novotnému chce naložit už i poslanec SPD Foldyna, tak se uvidí, kdo bude mít právo první rány. 

Celá aféra začala, když se starosta městské části Praha-Řeporyje Novotný obul do senátora Hampla. Jenže ve svém příspěvku označil Petra Hampla. „Petr Hampl je naprostý ubožák, projevil to při a (a po) volbě Miloše Vystrčila předsedou Senátu, projevuje to teď. Normálně už bych se do toho vložil, ale vyřídím to s ním po volbách, vím, že by to Mirka tak chtěla“, napsal na facebooku s domněním, že svůj příspěvek adresuje současnému senátorovi a kandidátovi na obhájení postu v obvodu Praha 1. Ten se probojoval do druhého kola. Soupeřem mu bude stát poslankyně Mirka Němcová (ODS).  O té se Hampl nedávno kriticky vyjádřil jako o političce s aureolou svaté ženy, která buduje mýtus neposkvrněné ikony.  Němcová na útok ihned reagovala s tím, že je pro ni urážka, když z ní někdo dělá „kývající loutku bez vlastní morálky a priorit“.

Protiimigrační aktivista Petr Hampl, který v poslední době zapůsobil na čtenáře svým bestsellerem Prolomení hradeb, reagoval na neoprávněný výpad Novotného s vtipem a nadsázkou. „Koho ještě neurazil Novotný, ten jakoby nebyl. Budu muset vybrouzdat, čím si obalit ruce, když je potřebujete zabořit do slizu”, reagoval ironicky na facebooku na výpad, který nepatřil jemu.

To, že došlo k záměně jmen, si všimli i diskutéři pod příspěvkem. “Nespletl si Petra Hampla a Václava Hampla?”, zaznělo v diskuzi pod příspěvkem. „Pavel ve výronu své „inteligence“ tyto maličkosti neřeší. Hampl jako Hampl“, opáčil se  zostra na další diskutér na úroveň Novotného.

 

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný byl nedávno na “koberečku” u svého stranického šéfa Petra Fialy. Minulý měsíc se totiž postaral o rozruch svými skandálními výroky o tom, že smrt Andreje Babiše a Miloše Zemana je ve státním zájmu. Následně přiznal, že to přestřelil. O poznání hůře může dopadnout Novotného vizáž v případě, že se dostane pod ruku poslanci a boxerovi Jaroslavu Foldynovi. Jeho nazval v přímém přenosu koštětem, což si Foldyna nenechal líbit a vyzval Novotného na férovku.