Neočkovaní budou mít v ČR mnohem složitější život. Začíná jejich znevýhodňování

Očkování

Začátek srpna přinese pro odmítače očkování proti covidu velké změny, které jim mohou znepříjemnit život. Týká se to především kulturních a sportovních akcí, kde dostanou označenou vstupenku a mohou se zúčastnit pouze v omezeném počtu.

Chcete na koncert, nebo se jít podívat na fotbal a nejste očkování? Obrňte se značnou dávkou trpělivosti. Pokud budete chtít například na fotbal a jste neočkovaný, nečekejte, že si s sebou budete moci vzít stejně neočkovanou bandu přátel. Například na Letné může být neočkovaných maximálně tři tisíce lidí. Očkovaní mají v počtech mnohem větší výhody. Může jich tam být neomezeně. I vstupenky pro očkované a neočkované se budou lišit. Ty pro neočkované budou mít označení, které říká, že návštěvník nebyl očkovaný.

Pro neočkované budou navíc platit stále stejná pravidla. Na akci jen a pouze s negativním PCR, nebo antigenním testem. Testy zatím proplácí pojišťovna, nicméně to tak nebude donekonečna a testy se budou muset hradit z vlastní kapsy.
Očkovaných fanoušků se tato pravidla nedotknou. Nemusí si dělat žádné testy a na akci mohou normálně jít.

Restrikce se dotknou i nakupování vstupenek  

Přednostně nakupují lístky držitelé permanentek. Pokud by vykoupili všechny lístky pro neočkované, žádný další příznivec fotbalu bez vakcinace by se na stadion nedostal. Na rozdíl od těch naočkovaných, pro něž by byly stále tisíce volných míst. Každá vstupenka by měla obsahovat označení, jestli je její majitel očkovaný, nebo neočkovaný. Tyto údaje budou u vstupu do prostor kontrolovány.

Zdroj: seznam zprávy