Němcová se zastává Vystrčila a jde do Babiše: neumí česky, oligarcha a zneužívá evropské dotace!

Poslankyně a nyní i kandidátka do Senátu Miroslava Němcová (ODS) se na svém facebooku vyjádřila k cestě svého kolegy Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Ostře se obula do  premiéra Andreje Babiše. Reagovala tak asi na to, že prezident i  premiér nebyl z Vystrčilova výletu dvakrát nadšeni. “Upřednostňují své osobní zájmy a preferují zájmy Číny nad potřebami vlastní země”, rýpla si na adresu obou vrcholných funkcionářů.  

Politička svůj příspěvek na facebooku zahájila výmluvným nadpisem: “Prezident, premiér a Miloš Vystrčil“ a pokračovala v hodnocení zmíněných státníků.

V prvním bodě se ovšem nezdráhala připomenout postavu již zesnulého, úspěšného politika a bývalého předsedu Senátu za ODS Jaroslava Kuberu. „Jaroslav Kubera byl více než čtvrt století v politice. Opakovaně byl zvolen v komunálních i senátních volbách. Proto byl primátorem, senátorem a nakonec i předsedou Senátu. Připravoval cestu na Tchaj-wan. Prezident ho chtěl letos ocenit nejvyšším státním vyznamenáním, Řádem Bílého lva. Paní Kuberová tuto falešnou hru odmítla“, připomněla příběh politika a zrekapitulovala dějství dalšího svého kolegy z ODS a současného předsedy Senátu Miloše Vystrčila. Podivuje se, že i přes podobnou politickou dráhu, v mnohém se od Kubery liší. Především pak v přístupu Miloše Zemana k vyznamenání.

„Miloš Vystrčil byl více než čtvrt století v politice. Opakovaně byl zvolen v komunálních, krajských i senátních volbách. Proto byl starostou, hejtmanem, senátorem a nakonec i předsedou Senátu. Uskutečnil cestu na Tchaj-wan. Prezident ho odsuzuje a na vyznamenání to věru nevypadá, na Hrad Miloš Vystrčil nesmí,“ podivuje se Němcová a svého kolegu dále vychvaluje.  Podle ní naopak  Vystrčil odvedl na Tchaj-wanu dobrou práci. „Miloš Vystrčil spolu se senátní delegací se zasloužil o pozitivní hodnocení naší země, pozvedl její kredit i váhu v oblasti ochrany svobody a demokratických hodnot. Premiér o něm mluví jako o diletantovi, který diplomacii nerozumí,“ vyzvidhla přínos cesty Vystrčila a odsoudila slova premiéra.

Ve třetím odstavci pak přišlo na studenou sprchu na adresu Andreje Babiše. “Premiér České republiky neumí česky a zahraniční média o něm nejčastěji píší jako o oligarchovi s nevyjasněným původem majetku, který podezřele čerpá a zneužívá evropské dotace pro svůj byznys“, obula se do Babiše.

Závěr vidí proto Němcová jasně. “Prezident i premiér upřednostňují své osobní zájmy a preferují zájmy Číny nad potřebami vlastní země. Je nejvyšší čas to změnit”, uvedla ostře a odkázala ke krajským a senátním volbám”.