Když se prezident nedokáže omluvit za lži, do hry musí vstoupit Nejvyšší soud. Zní z úst šéfredaktora Kubíka

Nejvyšší soud musel zasáhnout. Potvrdil, že se stát musí za výrok prezidenta o Šarapatkovi omluvit. „Když se hlava státu není schopna omluvit za své lži, tak nakonec musel zasáhnout Nejvyšší soud“, napsal šéfredaktor Seznam zprávy Kubík.

Ministerstvo financí neuspělo s dovoláním, kterým se snažilo zvrátit případ, v němž se muselo podle soudu omluvit za prezidenta Miloše Zemana. Nejvyšší soud verdikt potvrdil. Stát se musí omluvit radnímu České televize Zdeňku Šarapatkovi za prezidenta Miloše Zemana, prezidenta totiž žalovat nelze.

„Když se hlava státu není schopna omluvit za své lži a ministerstvo financí se ztrapňuje Zemanovou obhajobou, tak nakonec musel zasáhnout Nejvyšší soud“, reagoval na Twitteru šéfredaktor Seznam Zprávy Jiří Kubík.

„Dovolání bylo odmítnuto. Nejvyšší soud v rozhodnutí mimo jiné píše, že nemá žádný úvahový potenciál, který by mohl současnou judikaturu změnit,“ potvrdil pro Seznam Zprávy Šarapatkův advokát Artur Ostrý. Ministerstvo financí verdikt Nejvyššího soudu obdrželo a bude ho respektovat.

Miroslav Kalousek (TOP09) celou kauzu ironicky okomentoval.  „Postup vlády: 1. Bude zřízena vládní komise pro návrh řešení. 2. Na návrh komise bude založena státní agentura omluv za lži prezidenta republiky (SAOLPR). 3. SAOLPR se omlouvat nebude, bude platit pokuty, protože v 500 mld deficitu “se to ztratí”, glosuje ironicky Kalousek.

Zdeněk Šarapatka pracoval na Úřadu vlády jako poradce v době, kdy byl Miloš Zeman premiérem (1998–2002). Zeman po letech v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem o bývalém členovi svého týmu poradců řekl, že ho vyhodil pro neschopnost. Podle soudu to ale není pravda.