Minář: Nové hnutí Lidé PRO není projekt miliardářů! Je tu pro lidi!

Dalším hostem Standa Show byl tentokrát Mikuláš Minář, někdejší předseda spolku Milion chvilek pro demokracii a zakladatel hnutí Lidé PRO. V rozhovoru uvedl, že svým politickým hnutím chce dát šanci promluvit lidem a jít na odspodu. Podle svých slov si věří v tom, že dokáže svojí vizí, které věří, strhnout dav.

Minář nezahálí, má totiž spoustu práce se zakládáním politického hnutí. Motivující pro něho je povzbuzení od lidí, kteří mu fandí a podporují ho v tom, že jeho práce má smysl. Na úvodní otázku, jak se mu daří pak odpověděl, že dobře ale přeci jen hnutí člověk nezakládá každý den, takže současné období považuje za náročné. Ale stojí to za to. Podle svých slov nemůže jen tak nečině koukat, co předvede dnešní opozice, chce naopak aktivně zasáhnout do politického dění v zemi.

Minář v úvodu rozhovoru pronesl také pár slov směrem k Letné. Podle něj ani plná Letenská pláň s vládou nehnula. Pokládá si proto klíčovou otázku, proč takové dvě obrovské manifestace s vládou nezamávaly. „Těch důvodů je hodně, ale ten klíčový je, že přestože tady byly dvakrát největší manifestace od roku 1989, 300 tisíc lidí na Letný, tak to byl zároveň optický klam, protože tu zároveň byla nadpoloviční většina národa, která dala vládě mandát a ta podpora neklesala,“ vysvětluje Minář s tím, že i přes kolosální střet zájmů ho lidé přesto volí.

Minář by rád svým nově vznikajícím hnutím nabídnul alternativu pro voliče ANO, ale také pro sympatizanty ostatních politických uskupení či nevoličů. Podle něj Piráti také nejsou pro každého a připomenul například starší konzervativní voliče. „Bez toho, že tyto lidi někdo zkusí získat, tak nevznikne stabilní většina. A můj dojem je, že ta snaha získat nový voliče nebo nevoliče moc velká není,“ kroutil hlavou Minář s tím, že sympatizanti Milionu chvilek byli většinou lidé, kteří si nevybrali ze stávajících stran.

Podle svých slov by k politice rád přistupoval jinak než klasické strany ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Piráti. Chtějí na to jít od spodu. „Chceme dát lidem možnost něco ovlivnit, vtáhnout lidi do hry, jdeme se jich zeptat,“ vysvětlil Minář s tím, že mají v plánu objet Českou republiku a pomocí dobrovolníků lidi oslovovat přímo. „Velká část těchhle lidí (nevoličů) se o politiku moc nezajímá a médiím nevěří, ale když k nim přijde někdo z jejich okolí, komu věří a oni si řeknou, že to dává smysl,“ pokračoval motivovaně. „Není to žádný marketingový projekt ani projekt miliardářů,“ dodal důrazně a současně připustil, že cesta, kterou se vydávají nebude lehká. „Je to cesta, kdy my si to budeme muset odjezdit po zadku,“ rozvíjel dál svou myšlenku Minář.

Závěrem dodal, že v případě neúspěchu by podpořil některou z již jmenovaných stran. Razantně vyloučil, že by jeho podpora mohla směřovat směrem k ANO, ČSSD, KSČM nebo SPD. Dodal, také, že se domnívá, že lid dokáže nadchnout pro nějakou společnou myšlenku. „Když spousta obyčejných lidí, udělá malou věc. Tak ten výsledek je obrovský,“ uvedl s tím, že on je ten spojovatel, který by lidi vtáhl do děje.