Miliardová ztráta, přesto Pošta podporuje LGBT. Foldyna se zlobí a má na měsíc „utrum“

Přidat se k trendu společenské podpory sexuálních menšin se pokusila Česká Pošta. Rozhodla se podpořit každoroční festival Prague Pride jako hrdý strategický partner, ale uznání a potlesk za to nesklidila.

Praha – Přidat se k trendu společenské podpory sexuálních menšin se pokusila Česká Pošta. Rozhodla se podpořit každoroční festival Prague Pride jako hrdý strategický partner, ale uznání a potlesk za to nesklidila. Její rozhodnutí kritizoval Jaroslav Foldyna a nakonec přišla facka i od pořadatelů Prague Pride.

Jaké šrámy si odnesl poslanec Foldyna? 

Česká Pošta hledala místo, kde by se mohla zviditelnit. A pokud platí, že špatná reklama je také reklama, tak se jí to podařilo znamenitě. Svým příklonem k festivalu Prague Pride, který propaguje lesby, gaye, bisexuály, translidi a další sexuálních menšiny, se dostala na tenký led, který se pod ní probořil. „Jde o přihlášení se k myšlence, že neděláme rozdíl mezi lidmi na základě jejich orientace,“ oznámila státní firma. A proto nabídla možnost opatřit balík duhovými barvami.  

Díky aplikaci České pošty Pohlednice Online můžeš přátelům poslat pohled přímo z Pride Village na Střeláku! Pohlednici můžeš použít i s duhovým rámečkem, který dodá ten pravý šmrnc,” uvádí oficiální facebookový profil Prague Pride. 

Zdroj: Facebook (Prague Pride) 

Jenže často kritizovaný podnik dostal políček i od samotných organizátorů. „Tuhle pozornost vůbec nepotřebujeme,“ vzkazují poště přes Parlamentní noviny. 

Reakci na chování České Pošty přidal i poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Ten kritizoval především to, že státní podnik podporuje akci pro sexuální menšiny a požadoval odvolání ředitele podniku. Podnik, který vykazuje pravidelně roční ztrátové hospodaření. Foldyna svůj post okořenil závěrem: „děláte se z lidí prdel?“

Zdroj: twitterový účet Jaroslava Foldyny

Za porušování zásad mu byl posléze zablokován účet.

Zdroj: twitterový účet Jaroslava Foldyny

Poslední míč přes síť odehrál poslanec Foldyna, když uveřejnil příspěvek, kde zpochybňuje svobodné právo na vyjadřování a přidal citát z písně Karla Kryla. “Už zase ryjeme držkou v zemi.” 

[twitter name=“name“]
[twitter name=“name“]


Zdroj: twitterový účet Jaroslava Foldyny