Maláčová má covid. Uživatelé Twitteru ji doporučují zůstat v izolaci až do voleb

Covid opět řádí i v nejvyšších patrech politiky. Nyní je mezi nově nakaženými i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), které vyšel pozitivní test. Zatím má prý mírné příznaky respiračního onemocnění.  Oznámila to v úterý na svém Twitteru. Tam se pod příspěvkem rozhořela burcující diskuze. Uživatelé ministryni doporučovali zůstat v karanténě až do voleb, nebo aby si v době odpočinku přečetla ekonomii pro základní školy.

„Tak už mě to také dostihlo. Mám covid-19, včerejší test mi vyšel pozitivní. Mám mírné příznaky respiračního onemocnění a budu minimálně 14 dní v izolaci,” napsala v úterý na sociální síť, kde se následně rozjela peprná diskuse. Jen pár jedinců ministryni upřímně popřáli brzké uzdravení. Ostatní si neodpustili rýpavé komentáře na členku vládního kabinetu většinou narážející na „nesmyslná“ vládní opatření. „Nedodržovala jste pravidlo 4R, jezdila jste mezi okresy, špatně nosila roušku nebo které nesmyslné vládní nařízení nezafungovalo?“ ptá se jeden z uživatelů sociální sítě. „Přeji brzké uzdravení. Ale pro ekonomiku by bylo lepší, kdyby jste byla nemocná déle,“ pokračoval další. „Přeji mírný průběh. A také doufám, že se důkladně protrasujete, přeci jen jste dost ve větším kolektivu (my to tak aspoň dělat musíme),“ rýpla si členka diskuze. „Máte volno, odpocivejte, čtěte nějaké v knihy, třeba ekonomii pro základní školu,“ sršely další rady. „Nikomu nic zlého paní ministryně, takže Vám přeji ať se uzdravíte a karanténu v zájmu ČR strávíte odpočinkem od práce. Uděláte tím službu jak sama sobě, tak i národu,“ neodpustil si uživatel sociální sítě.

Maláčová není jediná, která se osobně setkala s pozitivním výsledkem testu na koronavirus. Z vládních členů měl v minulosti koronavirus například i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), ministr obrany Lubomír Metnar nebo ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (oba za ANO).