Lidem došla s Covidem trpělivost. Masivní vlna demonstrací prošla o víkendu skoro celou Evropou

Lidem došla s Covidem trpělivost. Masivní vlna demonstrací prošla o víkendu skoro celou Evropou

O víkendu v Evropě klid rozhodně nebyl. Ve Francii, Italii, Řecku nebo na Slovensku vyšlo do ulic stovky lidí, aby dali jasný nesouhlas s dalším omezováním a zákazy, které se týkají pandemie. A nejenom v Evropě. Protestovalo se až v Austrálii.  

Nejvíce demonstrací bylo ve Francii, kde se v sobotu konaly desítky protestů. Zapojilo se do nich až 160 000 lidí. Jen v Paříži jich protestovalo 11 000. V Lyonu protesty zašly až tak daleko, že musela zasahovat policie. Francouzi protestovali především proti systému covidových certifikátů a proti povinnému očkování.

V Paříži byly plánované 3 demonstrace, které se nazývaly ,,Za svobodu,“ nebo ,,Proti zdravotnické diktatuře.“

Sydney pokutovalo

Podobně to bylo i v australském městě Sydney. V sobotu zaplavili ulice stovky lidí, kteří nesouhlasili s vládním nařízením ohledně covidu.

Protesty v Austrálii nebyly poklidné. V Jižním Walesu dokonce zasahovala policie kvůli násilí. Z vyvolávání nepokojů policie obvinila 57 lidí. Jeden z protestujících se dokonce snažil napadnout policejního koně. Na řadu přišly i pokuty, kterých policie rozdala přes 500. Protesty probíhaly také v Melbourne, Brisbane nebo v Adelaide.

Na Slovensku neměly protesty úspěch

Na Slovensku se protestovalo za údajné zvýhodňování očkovaných občanů před neočkovanými. Ani zde se protesty neobešly bez potyček. Naštvaní protestující se pokusili násilně vniknout do budovy parlamentu. Nastoupit museli těžkooděnci.

Navzdory protestům ale poslanci novelu zákona o veřejném zdraví, která zvýhodní očkované občany v případě zhoršení pandemie, schválili.

Italové odmítají zelený pas

Velké vášně způsobil v Italii takzvaný zelený pas, který umožňuje vstup do restaurací a vnitřních prostor obecně. Právě toto opatření vyhnalo do ulic další tisíce lidí

Řekové odmítají očkování

Velké protesty zažilo hlavní město Atheny, kde se tvrdě protestovalo proti povinnému očkování. Nesouhlas vyjádřilo až 4000 Řeků. Došlo dokonce na vodní děla a slzný plyn.

Zdroj: Seznam zprávy