Slz jako v Naganu: Legendární Dominik Hašek je na Vystrčila hrdý, zato na Babiše „vzal hokejku“

zdroj NHL portal

Cesta předsedy Senátu Vystrčila na Tchaj-wan si vysloužila okázalé ovace. Chvále se neubránil ani neslavnější český hokejový brankář posledních let Dominik Hašek. Vyzdvihl, že Vystrčil hájí hodnoty svobody a demokracie. Na českého politika je náležitě hrdý.

Velký brankář z japonského Nagana z roku 1998 poděkoval předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi za jeho cestu na Tchaj-wan a to, jak tam vystupuje. K politikovi vzhlíží a je na něho hrdý.

„Pravděpodobně si to i vy dokážete představit. Je to krásný pocit být (po jisté době) hodně hrdý na našeho politika, a tedy více hrdý na naši zemi. Děkuji Vám, pane Miloši Vystrčile!“ pochválil Hašek Vystrčila.

Tak jak oslavoval předsedu Senátu, tak stejnou měrou se pustil do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Ze židle ho zvedla slova premiéra o tom, že on důchodce uplácet nemusí, protože je jedním z nich. A to je důvod, proč ho také mají rádi.Hašek ale Babiše rozhodně neřadí mezi poctivé seniory. Postavil se v tomto kontextu jednoznačně za slova Petra Březiny, který napsal: „Ne, Andreji Babiši, nejsi jedním z nich. Jsou tu tisíce poctivých důchodců, kteří celý život dřeli, nekradli, nepodváděli a nedonášeli. S nimi se nikdy nemůžeš srovnávat, protože se nikdy koupit nedají. Mají svou hrdost“.