Kováčik měl těžký úraz a leží v nemocnici. Proletěl střechou

zdroj fcb Kováčik
zdroj fcb Kováčik

Šéf poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik (65) měl těžký úraz. Poslanec, který na Znojemsku kandiduje do Senátu, leží s těžkým úrazem v pražské nemocnici Na Bulovce. Podle informací Práva se při práci na chalupě ve středních Čechách propadl střechou. Nestihl ani odvolit.  

„Mohu říct, že pan poslanec Kováčik měl těžký úraz. Je hospitalizovaný v nemocnici Na Bulovce,” řekla ČTK mluvčí KSČM Helena Grofová. Podle jejích informací se Kováčik zranil v pátek s tím, že zdravotní stav nechtěla dále komentovat. Po pádu byl transportován do pražské Nemocnice Na Bulovce, kde se nyní léčí.

Kováčik je členem Poslanecké sněmovny od roku 1996, o šest let později se stal předsedou poslaneckého klubu KSČM. V senátních volbách kandidoval už v roce 2000 za obvod Třebíč, ve druhém kole ale prohrál.

Psali jsme Nešika Plaga zase zraněný! Tentokrát klíční kost

Není to poprvé co politik čelil podobnému zranění. Se zlomeninou se potýkal nedávno například také pezident Miloš Zeman, který po pádu podstoupil operaci zlomené ruky. Prezidenta do nemocnice převezli poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole, a upadl. Pád z kola zažil v minulosti i David Vodrážka, toho času poslanec za ODS. Ten po kotrmelci skončil ve škarpě a jeho obličej ozdobilo padesát stehů.