Kdo bude další prezident? Sázkaři už šponují kurzy, nejlepší je na Babiše!

Miloš Zeman, třetí prezident České republiky, který zahájil své prezidentování v roce 2013, je částí společnosti kritizován a druhou adorován. Jeho éra pomalu ale jistě končí a ve společnosti se už štěbetá, kdo by ho mohl v jeho funkci nahradit. Největšími favority jsou podle bookmakerů aktuálně premiér Andrej Babiš, bývalý prezident Václav Klaus starší a generál Petr Pavel. Volby by se měly uskutečnit v lednu 2023, objem sázek už přesto dosáhl téměř tří milionů korun, sdělil podle serveru Českénoviny.cz mluvčí společnosti Fortuna Petr Šrain.

„Sázkaři z logiky věci využívají pestrou paletu kandidátů, kteří v takovém předstihu disponují velmi vysokým kursem. Aktuálně je kursovým favoritem stávající premiér Andrej Babiš (ANO, 2,45:1). Otázkou je, jak se do preferencí sázkařů v dalších měsících promítne vládní boj s pandemií covid-19,“ uvedl Šrain a dodal, že na podzim podle něj zájem sázkařů o Babiše zpomalil. Zajímavostí podle něj ale je posun Václava Klause staršího, ten naopak z kursu 15:1 na vyskočil na stávajících 5,5:1. Iluzorní ale je, že v úvodu sázek byl hlavním favoritem Václav Klaus mladší (Trikolóra). Ten má nyní kurs 25:1. Generál Petr Pavel se pak drží na kurzu 7:1.

Podle Šraila není všem dnům konec, proces se ještě bude vyvíjet. „Spektrum favoritů se každopádně bude ještě vyvíjet, zejména v návaznosti na to, jak budou jednotliví aspiranti oznamovat své kandidatury případně o jakou podporu se budou opírat. Konkrétně na středopravém politickém spektru se dá předpokládat určitá konsolidace, která by mohla posunout výše třeba Miloše Vystrčila (ODS, 14:1), případně Miroslavu Němcovou (ODS, 35:1),“ doplnil Šrain.

V současné chvíli je zatím nejvyšší sázka je za zhruba 50 tisíc korun. Sázkař na tiketu zkombinoval vítězství Joe Bidena v amerických volbách s triumfem Babiše. Pokud by se mu to naplnilo, vyhrál by přibližně 250 tisíc korun. V případě úspěchu by vyhrál zhruba 250 tisíc korun. „Zajímavostí jsou tikety za 1000 korun na vítězství starosty Řeporyjí Pavla Novotného (666:1), bývalého hokejového brankáře Dominika Haška (1111:1) nebo Jiřího Kajínka (350:1), kterému prezident Miloš Zeman udělil milost,“ uvádí server.

U dalších společností zatím sázky nejsou vypsány. Tipsport a jeho dceřiná společnost Chance plánují zařadit sázky na budoucího prezidenta na konci příštího roku.