Kalouskův další náběh na vidle: Vyfotil se bez roušky tam, kde ho nachytali s pivem. Fotku musel smazat

Celé Česko ve čtvrtek přešlo do třetí fáze protiepidemického systému, což jinými slovy znamená, že nejen obchody, služby, ale také restaurace znovu mohou za přísných hygienických podmínek vítat své návštěvníky. Redakci Vysokahra.cz zajímalo jak dva „pivní výtržníci“, kteří nedávno i přes zákaz byli načapáni s pivem nebo na pivu tento velký den oslaví. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek redakci VH odkázal k jeho sociálním sítím, kde sdílel fotku při otevírání restaurace. Předseda strany Marian Jurečka (KDU-ČSL) na dotaz redakce nereagoval. Kalousek opět nezklamal.

„S kamarádem Danem Jelínkem, majitelem restaurace „Hlučná samota“ otevíráme provoz. Jsem rád, že to přežil, i když to měl a bude mít těžké. Držím palce jemu i všem drobným podnikatelům,“ napsal natěšeně Kalousek na sociálních sítích a sdílel fotku, kde se s kamarádem drží za ramena. Právě bývalý ministr financí se nedávno postaral o rozruch, když ho novináři načapali pít pivo v podniku Hlučná samota na pražských Vinohradech, i když to platná opatření zakazovala. Kalousek se tehdy nejprve hájil, že při čekání na jídlo „jen vymlaskl“ jedno pivo. Později svůj přešlap připustil a omluvil se. Omluvu podpořil materiálně a poslal 10 tisíc na charitu. Proto se ve čtvrtek pyšnil svým statusem a fotkou i na Twitteru: „Otevíráme provoz. Dneska už bez pokuty,“ okomentoval hrdě.

Jenže. Ani tentokrát to Kalousek nedomyslel a zase zabodoval. Kritikům tak otevřel opět volné pole ke slovním atakům. Nejprve totiž sdílel fotku bez roušky, tu následně smazal a zanedlouho poté ji nahradil obdobně vyhlížejícím obrázkem, ale tentokrát s nasazenou ústenkou. Přešlap Kalouska ale nezůstal nepovšimnut, následovala kanonáda.

„Bez rozestupů a bez roušek? Zase si nabíháte na vidle,“ reagoval na první fotku Martin T. Následně Kalouskův tweet zmizel. „Za chvíli ho tam opět dám. Příspěvek jsem smazal, protože tam chci dát hezčí, na kterém budeme mít roušku. Jakmile nás na to upozornili, tak jsme to smazali a nasadili jsme si je,“ sdělil poslanec Novinkám.

Ve vnitřních prostorech totiž stále platí povinnost nosit roušky, a to i přes to, že celá země ve čtvrtek přešla dle protiepidemického systému PES do třetího stupně, s kterými je spojeno jistá míra rozvolňování.

Foto s rouškou a bez ústenky vyvolala vlnu kritiky

Kalousek si sypal popel na hlavu sám. „Samozřejmě to byla chyba, jak jsme si ji uvědomili, tak jsme ji napravili,“ řekl. Hájil se dál i na sítích: „Ne. To bylo kvůli občanskému uvědomění. Byť široko daleko nikdo nebyl, přece jenom nejsme rodina“, odpověděl na dotaz, jestli fotky nevyměnil kvůli tomu, že ho na to uživatel upozornil. Pak následně připustil, že tam byla i obsluha, někdo přeci musel fotit.  Na sítích se následně rozběhla palba. „Já být majitelem asi bych restauraci přejmenoval třeba na : „Poslanecká“, „U roušky a bezroušky“ jen tak na památku pro kamaráda“, komentoval celou situaci ironicky jeden z diskutujících.  „Vaše papalášské chování je neskutečné. Nechápu je, zvlášť, když už jste se jednou spálil? Myslím, že tímto způsobem topce nepomůžete. Je to záměr?“, tweetuje nechápavě jedna z dalších.

Nad lidskou blbostí se pozastavuje i Zdeňka P. „Jestli se nemýlím tak tohle je foto číslo 2 ne? Ta první fotka byla bez roušek. Vy si vždycky naběhnete pane Kalousku“, napsala s několika vysmátými smajlíky.  Nicméně Kalousek našel i zastání. „Vidíte, jak jsme již prošli procesem debilizace. Jak to, že nemáte roušku?! Je to stejné, jako to, že nemáte Davidovu hvězdu. Většinová společnost si žádá roušku a odstupy. Šílené!,“ lamentuje nad současným uvažováním společnosti další diskutér.

Po Kalouskovi se „prohřešil“ i Marian Jurečka, který v opojení zlatavého moku, sdílel svoje fotky s pivem přímo sám na Twitter. Později se omluvil s tím, že si neuvědomil, že pití alkoholu na veřejnosti je zakázáno.