Jurečka (KDU-ČSL): Babiš nekřičel, tak nemusí do karantény. V MHD tedy stačí šeptat a vzít si mikrofon, ironicky glosuje poslanec

zroj Česká televize

Lidovecký poslanec se na twitteru navážel do slov šéfky pražské hygieny Zdeňky Jágrové, která pro server iRozhlas.cz uvedla, že riziko nákazy se u Andreje Babiše blíží nule, protože v místnosti byl mikrofon a nemuselo se křičet. „To stačí v MHD šeptat a vzít si mikrofon“, ironicky reaguje na Jágrovou bývalý ministr zemědělství.

Pod příspěvkem se rozběhla peprná debata. Stanislav Mihulka, šéfredaktor popularizačního webu Osel.cz a vystudovaný biolog reaguje na komentář Jurečky slovy: „Ta paní má stejný výraz jako členové volebních komisí v Bělorusku, co vylézali okny s volebními lístky. Jak se říká, lež má krátké nohy“, přitakává. „Ušeptáme pandemii“, zní v dalším ironickém příspěvku s tím, že aspoň víme, jak na to.

Podle Zdeňky Jágrové, šéfky pražské hygieny je riziko u premiéra nulové. Pro server iRozhlas.cz vyvrací názor, že by k závěru, že se na něho nevztahuje karanténa, došel sám Andrej Babiš. Podle Jágrové stejným způsobem postupují u novinářů, kteří byli na schůzce téhož dne. „Ten, kdo s ní nebyl v přímém kontaktu a měl po celou dobu jednání roušku, není epidemiologicky významný kontakt. Ten, kdo vedle ní seděl, kdo s ní komunikoval nebo neměl roušku, je epidemiologicky významný kontakt“, uvedla s tím, že schůzka probíhala v místnosti velké zhruba 50 až 60 metrů, stoly se nacházeli v dostatečné vzdálenosti, hovoří se tam do mikrofonu, nemusí se křičet a lidé měli roušku, Babiš dokonce respirátor.