Je to kampaň, jak mě dostat z politiky, tvrdí Babiš k „čapáku“

Premiéra Andreje Babiše zřejmě čeká trestní oznámení. Kauza Čapí Hnízdo, která se táhne přes pět let, má nové události.

Premiéra Andreje Babiše zřejmě čeká trestní oznámení. Kauza Čapí Hnízdo, která se táhne přes pět let, má nové události. Na premiéra a bývalou manažerku Agrofertu, Janu Mayereovou, navrhl státnímu žalobci policista Pavel Nevtípil podat trestní oznámení. Jedná se o možný střet zájmů Andreje Babiše v rámci získávání dotací z EU pro výstavbu zmiňovaného resortu Čapí Hnízdo. 

Z neoprávněného získání až padesáti milionové dotace bylo zpočátku obviněno okolo jedenácti lidí. Nyní se však případ týká jen Babiše a Mayerové. Samotný premiér celý tento případ hodnotí pouze jako účelový, s cílem poškodit jeho jméno před volbami a dostat ho tak z politiky. 


[twitter name=“name“]Opozice volá po hlasování o nedůvěře vlády, které proběhne ve čtvrtek 3.6, na mimořádném jednání poslanecké sněmovny. Prezident Miloš Zeman údajně zastává podobného názoru ohledně rozpuštění kabinetu jako Babiš.
„Čtyři měsíce před volbami vyvolávat nějakou destabilizaci není dobře pro nikoho,“ komentoval premiér.

Střet zájmů? 

Zda se opravdu jedná o střet zájmu potvrdí až policie. Mluvčí holdingu Agrofert ale tvrdí, že  „K žádnému střetu zájmů nedochází. Údajný střet zájmů je jednoznačně vyloučen,“ uvedl. Případ nyní prověřuje policie. 

Nedůvěru vládě chtěla opozice vyhlašovat v posledních měsících již několikrát. Jakmile se tak objevily nové spekulace ohledně Andreje Babiše, nenechala se situace ležet ladem a hlasování se naplánovala již na tento čtvrtek. V Evropském parlamentu již několikrát zaznělo, že je premiér ve střetu zájmů a je třeba tento fakt řešit.