„Je potřeba mě zastřelit, jsem zločinec.“ Faltýnek nechápe kritiku jeho cesty do Španělska

Jeden přešlap za druhým. Bývalý místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek po nedávné aféře, kdy společně s dnes již bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou byli „načapáni“ v restauraci Rio´s Vyšehrad, si v sobotu 24. října zaletěl do španělské Malagy. Skutečně zářný příklad toho, jak se mají dodržovat pravidla a jít příkladem rozbouřené společnosti. Na Letišti Václava Havla ho zachytili někteří cestující.  Faltýnek se po kritice své cesty rozčílil do běla.

„Je sobota 24. října deset ráno a předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek odlétá po náročném týdnu na Malagu,“ uvedl ve svém příspěvku spisovatel a satirik Jakub Horák. „A vy pěkně seďte doma a nikam nevycházejte, jak vám přikázala vláda. Verba docent, exempla trahunt (slova učí, příklady táhnou, pozn. red.) – cestování samozřejmě zakázáno není, jen je milé vidět, jak jde vládní politik příkladem v uskromňování se a stay home“ okomentoval Faltýnkovo fotku z letiště.

Následná Faltýnkovo reakce novinářům byla celkem ostrá. „Byl jsem tam soukromě,“ uvedl pro CNN Prima News. „Jsem zločinec a je potřeba mě zastřelit a vyhodit. To bude nejlepší řešení,“ reagoval podrážděně na dotazy novinářů po svém příletu z Málagy s tím, že vůbec nerozumí, proč je za cestu kritizován.

„Samozřejmě neznám detaily té cesty, ale není to dobrý příklad,“ uvedl na dotaz novinářů na tiskové konferenci ke jmenování nového ministra zdravotnictví premiér Andrej Babiš k cestě předsedy poslaneckého klubu ANO.

Je zajímavé,  že zatímco u ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO), který se schůzky také účastnil, premiér požadoval rezignaci na funkci ministra zdravotnictví, ale Faltýnek mohl nadále zůstat ve sněmovní funkci. Odstoupil jen z pozice prvního místopředsedy ANO, dál je poslancem a zastává funkci šéfa poslaneckého klubu.