Jak si vedli Češi na Olympiádě? S 11 medailemi máme 18 místo v žebříčku

Tokio – Letní olympijské hry pro naši malou, českou, kotlinku nedopadly vůbec špatně. Dá se říci, že letošní Olympiáda byla zatím tou nejúspěšnější v historii. Tedy co se počtu medailí týče. V žebříčku jsme na 18 místě.

Česká výprava během her získala neuvěřitelných 11 medailí. To je na zemi, která má jen 10 milionů obyvatel opravdu úctyhodný výkon. Žebříčku vévodí USA, kteří získali 113 medailí. Z toho 39 zlatých.

Čeští sportovci si z Japonska odvezli rekord. Jedná se o nejvíce získaných kovů za celou naši olympijskou historii.  O zlaté se postarali judista Lukáš Krpálek, kajakář Jiří Prskavec, střelec Jiří Lipták a tenisový pár Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková. Stříbrné medaile přidali střelec David Kostelecký, kanoista Lukáš Rohan, tenistka Markéta Vondroušová a oštěpař Jakub Vadlejch. A bronz mají šermíř Alexander Choupenitch, posádka deblkajaku Josef Dostál a Radek Šlouf a oštěpař Vítězslav Veselý.

Na druhém místě skončila Čina. Celkem nasbírala 88 medailí. 38 zlatých, 32 stříbrných a 18 bronzových. Na třetím místě se umístilo Japonsko. Ukořistilo 58 medailí. Na posledním místě se umístila Sýrie, které se povedlo ukořistit jen jednu bronzovou medaili.