Jak dva kluci na hanbě: Babiš a Filip se chlubili oslavami socialistické republiky. Zaorálka už nezvou

Zdroj: fcb KSČM
V pondělí probíhaly na pražské ambasádě oslavy 75. výročí vzniku Vietnamské socialistické republiky, a to mimo jiné za účasti premiéra ČR Andreje a místopředsedy Parlamentu ČR Vojtěcha Filipa. Momentka PR oddělení KSČM ovšem oba pány zachytila v ne zrovna reprezentativním výrazu.

V pondělí probíhaly na pražské ambasádě oslavy 75. výročí vzniku Vietnamské socialistické republiky, a to mimo jiné za účasti premiéra ČR Andreje a místopředsedy Parlamentu ČR Vojtěcha Filipa. Momentka PR oddělení KSČM ovšem oba pány zachytila v ne zrovna reprezentativním výrazu.

Jako dva malý kluci na hanbě vypadají Vojtěch Filip a Andrej Babiš při poslouchání projevu zástupkyně vietnamské ambasády. O důležitosti jejich přítomnosti nicméně svědčí i to, že vietnamská komunita patří po Slovácích k nejpočetnějším cizincům na území republiky a Vietnam je také důležitým obchodním partnerem ČR z hlediska importu i exportu.

Mezi pozvanými podle informací redakce Vysokahra.cz nebyl ministr kultury Lubomír Zaorálek, který s Vietnamem ostře zúčtoval, když v červnu roku 2018 pronesl na jednání zahraničního výboru, tehdy ještě z postu jeho předsedy, že Vietnam je kvůli zkorumpovanosti bezpečnostním rizikem číslo jedna. Zaorálek narážel především na korupci při vízové politice na tamní ambasádě, produkci drog a také na zneužívání víz vietnamskými studenty.

„My jsme tomu věnovali mimořádnou pozornost, tomu se věnovala i Bezpečnostní rada státu,” řekl někdejší ministr zahraničí Zaorálek. Z Vietnamu se podle něj stalo bezpečnostní riziko prvního řádu. „Vietnam je prostě organizovaný zločin. Já když jsem byl v Hanoji a v Saigonu, tak se mi Vietnamci omlouvali, normální Vietnamci, že nám prostě takovýmto způsobem posílají takovýto rozsah zločinu do České republiky,” uvedl tehdy před poslanci.

To že Andrej Babiš umí na stejné akci zapózovat i lépe svědčí poněkud jiná fotka zveřejněná jeho PR týmem na premiérově facebookovém profilu

zdroj: fcb Andrej Babiš
zdroj: fcb Andrej Babiš