Ivan Bartoš lže, až se mu od pusy práší. Jak to bylo doopravdy s údajným zápasem s Krpálkem?

Lež má krátké nohy

Lež má krátké nohy a daleko neuteče. Své o tom nyní ví i předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, který se honosil s historkou, jak si zazápasil s českým olympijským vítězem v Judu, Lukášem Krpálkem.

Během probíhajících Olympijských her v Tokiu se politici ve chválení českých reprezentantů přímo předbíhají. Polívčičku si na našem Judu šampionovi a vítězovi chtěl přihřát i Ivan Bartoš, který láskyplně zavzpomínal na doby, kdy si s Krpálkem na žíněnce porovnal síly i on. Jenže je tu menší háček. Událost se pravděpodobně stala jen v Bartošově bujné fantazii.

Konkrétně Lukáš Krpálek, kterého si pamatuju ještě z mládí, když jsme se spolu prali v mladších žácích,” sdílel Bartoš i zajímavou osobní vzpomínku, která se objevila na sociálních sítích jeho samého i Pirátské strany.

Ano, to jistě tak být mohlo. Svět je malý a o náhody tu nouze není. Důvěryhodnost Bartošova výroku hatí jeho věk. Ivan Bartoš má 41 let. A protože je Lukáš Krpálek o pár let mladší (je mu teprve třicet) je dosti nepravděpodobné, že by se ti dva na nějaké žíněnce kdy společně sešli. Pokud by se měli střetnout v kategorii mladších žáků, tedy do 12 let, znamenalo by to, že tehdy Bartoš pohazoval s ročním batoletem Krpálkem.

Když se na lež přišlo, vzal Ivan Bartoš okamžitě zpátečku a vypadlo z něj, že si Lukáše zřejmě s někým spletl a jen si myslel, že na žíněnce klátí zrovna jeho.

Ivane, Ivane. Lhát se nemá. Bohužel, ti tu tvou historku o pomýlení úplně nežereme.