Faltýnek má Rios u baráku. Naučil ho tam chodit Zemanův muž

Sázeli na jistotu. Jaroslav Faltýnek a Roman Prymula pro svou noční „avantýru“, kterou vyvolali v zemi politický otřes, vybrali Faltýnkovu oblíbenou restauraci Rio’s Vyšehrad, která je známá svojí diskrétností. Tentokrát to ale nevyšlo. Blesk dva neposlušné funkcionáře načapal při činu. Luxusní restaurace je známá svými hosty, kteří jsou často vlivní politikové, kmotři a miliardáři. Nejednou se tam upekla vláda či jiná zásadní politická dohoda.  Podle zjištění redakce tam Faltýnka naučil chodit prezidentův poradce Martin Nejedlý.

Restaurace Rio’s Vyšehrad byla mezi těmito vrstvami oblíbená právě pro svoji diskrétnost. O schůzkách totiž často nikdo nevěděl. Majitel hospody Raimund Špunda (69 let), který restauraci vlastní skrze firmu Midi, má totiž široké konexe. Tentokrát ale Prymula s Faltýnkem narazili.

Restaurace na svém webu sice láká návštěvníky na svoji krásnou historickou lokaci, nebo šťavnaté steaky. Ale co byla skutečně přidaná hodnota podniku, už se na stránkách nedočteme. V restauraci totiž probíhaly nejrůznější tajné schůzky movitých občanů, politiků kmotrů a byla jim zaručena absolutní diskrétnost.

Ikonická restaurace, která se nachází vedle baziliky sv. Petra a Pavla totiž poskytovala soukromí tím, že se do areálu vjíždí vyšehradskou branou a v noci tam nikoho nepotkáte. Podle zdrojů redakce tam chodí všichni, kteří chtějí mít na schůzku klid a soukromí. Návštěvníci totiž na to výslovně spoléhají. Je dokonce známo, že se právě v Rio´s upeklo několik vlád a dalších významných dohod.

Majitel Špunda dříve vlastnil restauraci na tenisové Štvanici, kde si utvořil spletité vazby na nejrůznější smetánku a podnikatele z tenisového prostředí například kolem bývalého prezidenta Václava Klause.

Pro Faltýnka je restaurace téměř druhým domovem, podle svých slov schůzku sám inicioval, neboť se mimo jiné nachází blízko jeho bydliště. Podle zdrojů redakce VH ho tam naučil chodit Martin Nejedlý. Restaurace byla známá mezi politiky napříč politickým spektrem, v době současné i minulé. Viděn byl například ministr zemědělství Miroslav Toman či bývalý místopředseda ČSSD Michal Hašek. Navštívil ji také Mirek Topolánek nebo Jiří Paroubek.