Další rána pro britskou královskou rodinu. Princ Harry chce vydat své paměti. O pikantnosti nouze nebude

Další rána pro britskou královskou rodinu. Princ Harry chce vydat své paměti. O pikantnosti nouze nebude

Tak tohle královna Alžběta jen tak nerozdýchá. Mladší bratr prince Williama a černá ovce rodiny princ Harry hodlá opět zasadit tvrdou ránu do přísného královského protokolu. Nakladatelství Penguin Random House včera oznámilo, že hodlá vydat knihu vzpomínek, které sepsal. Už teď je jisté, že další mediální poprask je na světě.

Po peprném interview s Oprah Winfrey klesla v Anglii oblíbenost tohoto monarchy na úplné dno. Jak se ale zdá, Harry si nedá pokoj ani tentokrát. Kniha má popisovat jeho vzpomínky a vnímání světa od jeho úplného dětství až do současnosti. Jaký byl život malého prince, který byl den, co den vystaven záři reflektorů a jak tento mumraj jako dítě vnímal.

„Princ Harry nabídne upřímný a podmanivý osobní portrét, takový, který ukáže čtenářům, že za vším, co si myslí, že znají, leží inspirativní, odvážný a povznášející lidský příběh,“ stojí v prohlášení vydavatele.

Princ Harry se tímto krokem opět dopouští porušováním přísného královského protokolu. Ten anglickým monarchům nařizuje, aby nic nekomentovali a aby především nikdy nedávali najevo své emoce.

Princ Harry a jeho manželka Meghane tuto čáru překročili už jednou. V Třaskavém rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfrey si postěžovali, jak byl jejich život za zdmi Buckinghamského paláce tvrdý a označili královsku rodinu za rasistickou.

Rozhovor ve světě vzbudil obrovský poprask, za který byli oba velmi kritizováni. Dokonce se mluvilo i o ohrožení monarchie. Není ani žádným tajemstvím, že za rozhovor s Winfrey dostali oba velmi slušně zaplaceno.

Není známo, kolik Harry za svou novou knihu bude inkasovat, nicméně se nechal slyšet, že veškerý výdělek z prodeje poputuje na charitu.